У Молдові відбуваються протести за участі проросійських сил

У Молдові відбуваються протести за участі проросійських сил

У Молдові відбуваються протести за участі проросійських сил
. Протести в Кишиневі, 19 лютого 2023 року. Фото: AP

У центрі столиці Молдови Кишиневі розпочалася антиурядова акція протесту. Серед організаторів демонстрації — партія "Шор" проросійського олігарха Ілана Шора.

Про це повідомляє Radio Europa Liberă Moldova.

За даними видання, у середмісті Кишинева зібралися кілька тисяч людей. Організатори акції вимагають від уряду Молдови сплатити комунальні рахунки усіх громадян країни за зимові місяці.

Протест мав відбуватися біля будівлі парламенту, однак звідти люди перемістилися до театру опери та балету "щоб уникнути провокацій". Поліція вважає це порушенням умов проведення акції.

Перед початком протесту поліція затримала шестеро людей, які поводилися підозріло. В одного з них вилучили ніж.

"Протест відбувається за кілька днів після того, як президент Молдови Мая Санду та президент України Володимир Зеленський публічно викрили план Росії щодо організації державного перевороту в Республіці Молдова, замаскований протестами опозиції. з Кишинева", — пише видання.

Партія "Шор" та Блок комуністів розцінили заяви Маї Санду як "провокацію, метою якої є втягування Республіки Молдова у військовий конфлікт, істеризація суспільства та залякування опозиції", зауважують журналісти.

Учасники акції ухвалили резолюцію з вимогою до уряду щодо сплати рахунків за населення, термін якої спливає за сім днів, повідомляє NewsMaker.

"Ми звертаємо увагу всієї країни та міжнародної спільноти на критичну ситуацію в Молдові. Констатуємо, що зараз Молдова зіткнулася із найглибшою соціально-економічною кризою з моменту проголошення незалежності. Тарифи на енергоресурси побили рекорд та стали непосильним тягарем для громадян. У той час, коли кризи поглиблюються, а невдоволення людей зростає, влада не шукає розв'язання наявних проблем, а вирішила обмежити права та свободи громадян", — зачитала текст резолюції депутатка партії "Шор" Марина Таубер.

Олігарх Ілан Шор перебуває під міжнародним слідством та внесений до санкційного списку Сполученого Королівства та США.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду заявила, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові з нападами на державні будівлі і захопленням заручників.

Читайте також

Китайське бачення миру, злочини Росії проти людяності, Україна зі світлом. 361 день війни. Онлайн

На початок