У Відні 24 лютого українці вийдуть на протест проти агресії РФ

У Відні 24 лютого українці вийдуть на протест проти агресії РФ

У Відні 24 лютого українці вийдуть на протест проти агресії РФ
. Андрій Каріоті. Фото: vartonews.com.ua

У столиці Австрії Відні 24 лютого українці влаштують протест проти агресії Росії після засідання Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ), участь в якому візьмуть російські депутати.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив представник української громади Австрії, голова ГО “Мрія” (Відень) Андрій Каріоті.

"24 лютого російські депутати, які говорили, що готові денацифікувати Європу і Україну, будуть танцювати на балу після засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ у Відні, у приміщенні Хофбург, яке знаходиться на площі Героїв. Це — резонансна подія, бо цей бал завжди був скандальним в Австрії. Цього разу був свідомо зроблений в день Парламентської Асамблеї 24 лютого, в день вторгнення РФ для того, щоб танцювати на кістках. Австрія боїться ухвалювати незручні рішення, не надавати візу для них (росіян — ред.), не дозволяти такі бали в таку гучну дату, намагаються не дозволити людям впливати не цей бал. Стараються у будь-який спосіб огородити цей бал від будь-яких демонстрацій", — розповів Каріоті.

Він додав, що 24 лютого відбудеться акція протесту, до якої приєднаються понад 10 тисяч українців.

"Вони виступатимуть проти балу, проти надання віз у майбутньому для депутатів РФ, за те, щоб нарешті визнати Росію країною-терористом на парламентському рівні в Австрії. Дуже важливо, щоб всі українці були там", — зазначив Каріоті.

Академічний бал, який зазвичай відбувається у третю п'ятницю січня, цьогоріч припадає на річницю російського вторгнення в Україну 24 лютого. В цей день у Відні проходить Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). У ній бере участь і російська делегація. Той факт, що делегації взагалі дозволили в'їхати, піддається жорсткій критиці.

Міністр закордонних справ Александер Шалленберг (Австрійська народна партія) порушив питання про можливість того, що делегація може використати своє перебування для відвідування Академічного балу, і що це було б "кричущим порушенням міжнародного права".

Читайте також

Україна не братиме участь у роботі Парламентській асамблеї ОБСЄ — Кравчук

На початок