Україна не братиме участь у роботі Парламентській асамблеї ОБСЄ — Кравчук

Україна не братиме участь у роботі Парламентській асамблеї ОБСЄ — Кравчук

Ексклюзивно
Україна не братиме участь у роботі Парламентській асамблеї ОБСЄ — Кравчук
. Євгенія Кравчук. Фото: Facebook

Українська делегація не працюватиме у Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ), однак братиме участь у переговорах із партнерами з питань реформування організації.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповіла народна депутатка від фракції партії "Слуга народу", членкиня делегації в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Євгенія Кравчук.

"Ми не будемо брати участь у заходах Парламентської Асамблеї жодних. Але ми їдемо до Відня для переговорів з нашими партнерами для того, що робити, як вивести з цієї кризи ОБСЄ і, принаймні, Парламентську асамблею ОБСЄ", — пояснила вона.

Кравчук наголосила, що організація потребує реформування.

"У Парламентській асамблеї — це політики. Вони у своїх парламентах ухвалюють рішення переважною більшістю голосів, а не консенсусом. Тому, коли одна-дві країни можуть заблокувати всі рішення, це є фактично глухий кут для будь-якої міжнародної організації. Тому ми разом з партнерами працюємо над реформою Парламентської Асамблеї ОБСЄ", — зазначила депутатка.

Євгенія Кравчук нагадала, що австрійська сторона допустила до участі в роботі громадян Росії, які відкрито висловлюють антиукраїнські гасла.

"Австрія видала візи 61 росіянину. Там не тільки парламентарі, які є воєнними злочинцями. Це Толстой, Слуцький, які постійно закликають до геноциду українців. Але там ціла купа (інших — ред.). Спецслужби, пропагандисти. Ми з українською громадою працюємо над протестами біля території Хобургу, де це буде проходити, щоб це не ставало нормою. Але ми самі не будемо перебувати на засіданні", — підсумувала посадовиця.

Народний депутат від фракції партії "Голос", член делегації в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Ярослав Юрчишин пояснив, що неучасть української делегації, а також позиція партнерів України з країн Балтії, Центральної Європи, Великої Британії та інших країн має на меті взагалі позбавити Росію можливості виступати на цьому майданчику.

"З іншого боку, спільна позиція української делегації та української влади — те, що ми не можемо освячувати своєю присутністю фактично пропагандистські заходи. Ми маємо використати Парламентську асамблею для того, щоб донести нашу позицію. А на полях це буде зробити набагато легше та правильніше, ніж коли ми будемо в залі слухати, навіть протестуючи, блокуючи, створюючи якісь перепони, російські наративи", — підкреслив він.

Депутат зауважив, що колеги України з інших країн антипутінської коаліції підтримують Україну своїми діями.

"Ми будемо на кожному кроці разом з українською громадою наголошувати на потребі реформи Парламентської асамблеї ОБСЄ як структури, яка має не бути статистом в міжнародному конфлікті, а дуже чітко протидіяти агресії, тероризму. Розуміємо, що приймаюча сторона — Австрія, де зараз знаходиться дуже багато російських олігархів, пропагандистів, яка має специфічне ставлення до екстрадиції. Наше завдання — не допустити повторення історичних помилок, коли нібито нейтральні країни такі, як Австрія, а потім Швейцарія, фактично стали не статистами, а учасниками гітлерівської коаліції", — додав Юрчишин.

Читайте також

Китайське бачення миру, злочини Росії проти людяності, Україна зі світлом. 361 день війни. Онлайн

На початок