Журналіст Христо Грозєв заявив, що його не пустили на BAFTA

Журналіст Христо Грозєв заявив, що його не пустили на BAFTA

Журналіст Христо Грозєв заявив, що його не пустили на BAFTA
Христо Грозев. Фото: bok365.no

Журналіст-розслідувач та керівник проєкту Bellingcat Христо Грозєв заявив, що британська поліція не дозволила йому відвідати церемонію вручення нагород Британської академії телебачення і кіномистецтва (BAFTA).

Про це Грозєв повідомив у своєму Twitter.

"Я був здивований, дізнавшись, що всій моїй сім’ї та мені британська поліція заборонила відвідувати церемонію вручення нагород BAFTA, де номінується документальний фільм "Навальний". Причиною вказано: ми "становимо загрозу громадській безпеці", — зазначив журналіст.

Грозєв пояснив, що це свідчить про зростання небезпеки для журналістів загалом.

"Я розумію необхідність забезпечення безпеки населення (хоча я не розумію, чому мій син чи дочка-підліток становлять ризик для суспільства). Але такі моменти демонструють зростання небезпеку для незалежних журналістів у всьому світі. Ці небезпеки походять не лише від диктаторів-убивць, а й від того, що голоси журналістів замовчуються — замість того, щоб посилити — цивілізований світ, якому вони намагаються служити", — підкреслив він.

Хто такий Христо Грозєв

Христо Грозєв — журналіст-розслідувач та керівник проєкту Bellingcat. Зокрема, він разом із командою російського опозиціонера Олексія Навального та іншими журналістами розслідував отруєння політика. Розслідувачі встановили, що до отруєння причетні вісім співробітників Інституту криміналістики ФСБ.

У липні ФСБ звинуватила Грозєва у допомозі українській розвідці, яка, за версією відомства, планувала викрасти російський військовий літак. Про порушення справи та її кваліфікацію відомство не повідомляло.

Сам Грозєв говорив, що не брав участі в операції українських спецслужб, а разом із командою Bellingcat готував розслідування про спроби ФСБ та Головного управління розвідки України обдурити один одного.

У лютому Грозєв заявив в інтерв’ю австрійському виданню Falter, що змушений залишити столицю Австрії Відень, де проживав протягом останніх 20 років, через ймовірну загрозу з боку російських спецслужб.

Раніше Міністерство юстиції Росії внесло журналістський проєкт Bellingcat в список так званих "іноземних агентів".

Читайте також

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок