Втратила "золото" за 30 метрів до фінішу. Бронзова призерка Олімпіади-2020 Гідей пережила колапс на ЧС з кросу

Втратила "золото" за 30 метрів до фінішу. Бронзова призерка Олімпіади-2020 Гідей пережила колапс на ЧС з кросу

Втратила "золото" за 30 метрів до фінішу. Бронзова призерка Олімпіади-2020 Гідей пережила колапс на ЧС з кросу
Johnny Zhang

Її падіння коштувало команді перемоги у медальному заліку.

Ефіопська легкоатлетка Летесенбет Гідей - одна з провідних атлеток світу, що спеціалізується на бігу на середні та довгі дистанції. Гідей є чинною чемпіонкою світу у бігу на 10 000 метрів, а також володіє кількома світовими рекордами: на 5000 м, 10 000 м та півмарафону.

24-річна легкоатлетка у статусі лідерки збірної Ефіопії взяла участь у чемпіонаті світу з кросу. Турнір відбувся у австралійському місті Бетхерст.

Збірна Ефіопії до останнього забігу претендувала на перемогу у загальному заліку другою. Однак через інцидент за участі Летесенбет Гідей команда пропустила вперед Кенію.

Що сталося у забігу Летесенбет Гідей

Летесенбет Гідей претендувала на перемогу у своєму забігу майже до фінішу. Ефіопська легкоатлетка йшла на останніх метрах, випереджаючи кенійку Беатріс Чебет.

Змагання в Австралії проходили за складних погодних умов. Температура повітря складала близько 35 градусів, і атлетки під час забігу виглядали виснаженими.

За 30 метрів до фінішної лінії Гідей втратила свідомість. Ефіопська бігунка перестала бігти та упала. Летесенбет намагалася піднятися, щоб закінчити забіг, однак самостійно це зробити одразу атлетка не змогла.

Гідей перетнула фінішну лінію за допомогою двох асистентів з кенійської делегації, які вийшли на трасу. Зрештою ефіопська спортсменка перетнула фінішну лінію четвертою, а Чебет, яка обігнала Летесенбет після падіння, перемогла з результатом 33:48 хвилини. Після забігу судді анулювали результат Летесенбет Гідей, оскільки вона фінішувала зі сторонньою допомогою.

Кенійка Беатріс Чебет, яка принесла своїй збірній перемогу у медальному заліку, визнала після забігу: не очікувала на те, що отримає шанс на фініші.

"Не очікувала, що виграю. Коли вона [Гідей] сповільнювалася, я побачила шанс і вирішила пришвидшитись. Відчувала, що у неї більше немає сил і Гідей не може мені загрожувати", - сказала кенійська легкоатлетка.

Погодні умови вплинули і на забіг чоловіків: спеку замінила надмірна вологість та дощ, через що його відклали на 20 хвилин.

Хто така Летесенбет Гідей

  • 24-річна ефіопська бігунка, що спеціалізується на середніх і довгих дистанціях.
  • Володарка трьох світових рекордів на дистанціях 5000 і 10 000 метрів, а також у півмарафоні. Її результати - 14:06,62 та 29:01,03 відповідно.
  • Бронзова призерка Олімпійських ігор із бігу на 10 000 метрів (2021).
  • Срібна призерка чемпіонату світу з бігу на 10 000 метрів (2019) та чинна чемпіонка світу (2022) на цій дистанції.
На початок