Ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі: як мешканцям пошкодженого будинку отримати грошову допомогу

Ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі: як мешканцям пошкодженого будинку отримати грошову допомогу

Ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі: як мешканцям пошкодженого будинку отримати грошову допомогу
Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі потерпілі від ракетної атаки 14 січня можуть отримати до мільйона гривень з міського бюджету на відновлення пошкодженого житла. Як отримати грошову допомогу та кому її призначають йдеться у проєкті рішення, опублікованому на сайті Дніпровської міськради.

Як оформити грошову компенсацію

Отримати відшкодування за зруйноване або пошкоджене майно можуть не тільки жителі будинку 118 на вулиці Набережна Перемоги та їх спадкоємці.

Для цього потрібно написати заяву на ім'я міського голови. У заяві слід зазначити обставини, місце реєстрації, серію і номера паспорта, ідентифікаційний номер (надати копію документа, що свідчить про відмову в його отриманні) та контактного номера телефону (за наявності).

Які документи необхідні

 • Заява громадянина.
 • Копія паспорта громадянина України або копія ID-картки з додаванням копії довідки про реєстрацію місця проживання.
 • Копія ідентифікаційного номера або копія документа, що свідчить про відмову в його отриманні.
 • Копії документів, що засвідчують право власності чи право володіння, користування пошкодженим майном. Якщо власників декілька, то гроші можуть сплатити одному з них або поділити між усіма співвласниками у частинах, пропорційних частці власності.
 • Акт комісії з обстеження пошкоджень.
 • Акт та звіт технічного обстеження, що складається залученими фахівцями на замовлення відповідного виконавчого органу міської ради.
 • Інші документи, які підтверджують розмір завданих збитків на проведення ремонтних робіт (копії чеків, квитанцій, рахунків, актів та звітів про оцінку майна, цивільно-правових договорів тощо).

На яку суму можна розраховувати

У разі повної руйнації квартири сума грошової допомоги становить 2 мільйони гривень (1 мільйон гривень з обласного бюджету та 1 мільйон гривень коштом міськради).

Якщо ж у квартирі можливо зробити ремонт, то залежно від ступеня пошкоджень сума допомоги не може перевищувати 1 мільйона гривень (до 500 тисяч гривень з обласного бюджету та до 500 тисяч гривень коштом міськради).

Чи можуть відмовити у виплаті грошові допомоги

У разі подання неповного пакета документів, грошову допомогу не призначають. Також відмовити у виплаті можуть якщо ремонтні роботи квартири проведено коштом бюджету Дніпровської міської територіальної громади.

Як виплачуватимуть гроші

Виплата може здійснюватись на "Укрпошті" або перераховуватись на особовий рахунок у будь-якому банку. Для цього у заяві необхідно зазначити банківські реквізити.

Що відомо

 • 14 січня армія РФ вдарила ракетами по Дніпру. Загинули десятки людей, 80 поранено.
 • Голова облради Микола Лукашук уточнив, що Дніпро зазнав удару російської надзвукової крилатої ракети Х-22. Її випустили з дальнього бомбардувальника Ту-22м3.
 • В організації удару по житловому будинку в Дніпрі 14 січня підозрюють командира 52-го важкого бомбардувального авіполку Збройних сил Росії, полковника Олега Тимошина.
 • 25 січня під час 33-ї сесії депутати міськради Дніпра ухвалили рішення виплачувати потерпілим до мільйона гривень за зруйноване житло внаслідок обстрілів.

Читайте також

Встановлять новий ліфт та вхідні двері: що зроблено за місяць після ракетного удару на ж/м Перемога у Дніпрі

"РФ вбила продавчиню та знищила мій бізнес". У Дніпрі через ракетний удар зруйновано магазин

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок