До річниці повномасштабної війни покажуть патріотичну прем'єру у Хмельницькому

До річниці повномасштабної війни покажуть патріотичну прем'єру у Хмельницькому

До річниці повномасштабної війни покажуть патріотичну прем'єру у Хмельницькому
Суспільне Хмельницький

До річниці початку повномаштабної війни покажуть патріотичну прем’єру «Ми – Нація, Ми – Сила, Ми- Народ!» у Хмельницькому. Учасники театру-студії «БЕЗМЕЖ» Центру національного виховання учнівської молоді зіграють її на великій сцені Хмельницького обласного театру імені Михайла Старицького 20 лютого. На репетиції побувала кореспондентка Наталія Паляниця.

Четвертий рік поспіль у День Героїв Небесної Сотні відбуваються патріотичні прем’єри театру-студії «БЕЗМЕЖ» Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді. Цьогорічна поетично-музична композиція «Ми - Нація, Ми - Сила, Ми - Народ» має свої особливості, говорить режисер-постановник Володимир Павловський.

«Нам здалося, що сьогодні не варто робити якісь великі театралізовані концерти, тому що йде війна. І було відчуття такого монохромного, скромного, лаконічного дійства без зайвої театралізації, без зайвих виразних засобів. А тема одна: це боротьба за віру в нашу перемогу, за віру в себе, долаючи страх, якісь розчарування, безвір’я», - каже режисер-постановник.

Учасниця театру-студії «БЕЗМЕЖ» Юлія Сабій родом з Маріуполя. Вона виконує власний вірш, який має реального прототипа.
Учасниця театру-студії «БЕЗМЕЖ» Юлія Сабій родом з Маріуполя. Вона виконує власний вірш, який має реального прототипа. Суспільне Хмельницький

Композиція присвячена річниці повномаштабного вторгнення Росії в Україну. На сцені звучатимуть вірші сучасних поетів, яким болить тема війни.

«Мила, я так хочу побачити море,

Доторкнутись до хвиль і злетіти у неба блакить…»

Учасниця театру-студії «БЕЗМЕЖ» Юлія Сабій родом з Маріуполя. У поетичній композиції вона виконує власний вірш, який має реального прототипа.

«Мій Маріуполь зруйнований. В цій постановці я читаю свій авторський вірш, який має назву «Азов». Він присвячений коханню бійця, який зараз в полоні, до своєї коханої. Це є сила любові попри смерть. В ньому дуже багато крику, що, незважаючи ні на що, треба жити, треба кохати», - розповідає Юлія Сабій.

У постановці режисер використав прийом дійової сценографії. Говорить: на сцені за допомогою акторів звичні предмети, такі як стільці та смартфони, трансформуються у різні образи воєнного часу.

«Ми не просто на стільцях сидимо, а він і стріляє, він і руїни, він і предмети, він і валізи, він і якісь розбомблені будинки. Телефон став деталлю образа - асоціація наших підвалів, коли ми світимо, наших моментів, коли вимикається електрика, коли розбомблені електростанції. Ми живемо у цьому середовищі. А наше життя – це війна, це російсько-українська війна», - пояснює Володимир Павловський.

Відомий український музикант, фронтмен гурту «Мотор'рола» Сергій Присяжний виконує пісню «Я не втомився».
Відомий український музикант, фронтмен гурту «Мотор'рола» Сергій Присяжний виконує пісню «Я не втомився». Суспільне Хмельницький

У театралізованому дійстві також задіяні автори та виконавці співанної поезії. Серед них - відомий український музикант, фронтмен гурту «Мотор'рола» Сергій Присяжний. Розповідає: «Пісня, яку я виконую, вона вже перевірена і в боях, і на передовій. Автор пісні «Я не втомився» - Христина Панасюк. Україна на сьогоднішній день – це єдине ціле. Всі заряджені, всі працюють. Нелегко, але ми віримо у нашу перемогу».

«Я не втомився , сили я маю, я ворогів у свій дім не пускаю.

Наче два різні світи. Я не втомився. А ти?»

Прем’єра відбудеться 20 лютого о 18 годині у театрі імені Михайла Старицького. Вхід вільний.

Авторка: Наталія Паляниця.

Читайте також

  • Марина Бех-Романчук пропустить чемпіонат Європи в приміщенні і достроково закінчила зимовий сезон: у чому причина
  • У Хмельницькому відбулося погашення марок "Воїни світла. Воїни добра"

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок