До річниці початку повномаштабної війни покажуть патріотичну прем’єру «Ми – Нація, Ми – Сила, Ми- Народ!» у Хмельницькому. Учасники театру-студії «БЕЗМЕЖ» Центру національного виховання учнівської молоді зіграють її на великій сцені Хмельницького обласного театру імені Михайла Старицького 20 лютого. На репетиції побувала кореспондентка Наталія Паляниця.
Четвертий рік поспіль у День Героїв Небесної Сотні відбуваються патріотичні прем’єри театру-студії «БЕЗМЕЖ» Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді. Цьогорічна поетично-музична композиція «Ми - Нація, Ми - Сила, Ми - Народ» має свої особливості, говорить режисер-постановник Володимир Павловський.
«Нам здалося, що сьогодні не варто робити якісь великі театралізовані концерти, тому що йде війна. І було відчуття такого монохромного, скромного, лаконічного дійства без зайвої театралізації, без зайвих виразних засобів. А тема одна: це боротьба за віру в нашу перемогу, за віру в себе, долаючи страх, якісь розчарування, безвір’я», - каже режисер-постановник.

Композиція присвячена річниці повномаштабного вторгнення Росії в Україну. На сцені звучатимуть вірші сучасних поетів, яким болить тема війни.
«Мила, я так хочу побачити море,
Доторкнутись до хвиль і злетіти у неба блакить…»
Учасниця театру-студії «БЕЗМЕЖ» Юлія Сабій родом з Маріуполя. У поетичній композиції вона виконує власний вірш, який має реального прототипа.
«Мій Маріуполь зруйнований. В цій постановці я читаю свій авторський вірш, який має назву «Азов». Він присвячений коханню бійця, який зараз в полоні, до своєї коханої. Це є сила любові попри смерть. В ньому дуже багато крику, що, незважаючи ні на що, треба жити, треба кохати», - розповідає Юлія Сабій.
У постановці режисер використав прийом дійової сценографії. Говорить: на сцені за допомогою акторів звичні предмети, такі як стільці та смартфони, трансформуються у різні образи воєнного часу.
«Ми не просто на стільцях сидимо, а він і стріляє, він і руїни, він і предмети, він і валізи, він і якісь розбомблені будинки. Телефон став деталлю образа - асоціація наших підвалів, коли ми світимо, наших моментів, коли вимикається електрика, коли розбомблені електростанції. Ми живемо у цьому середовищі. А наше життя – це війна, це російсько-українська війна», - пояснює Володимир Павловський.

У театралізованому дійстві також задіяні автори та виконавці співанної поезії. Серед них - відомий український музикант, фронтмен гурту «Мотор'рола» Сергій Присяжний. Розповідає: «Пісня, яку я виконую, вона вже перевірена і в боях, і на передовій. Автор пісні «Я не втомився» - Христина Панасюк. Україна на сьогоднішній день – це єдине ціле. Всі заряджені, всі працюють. Нелегко, але ми віримо у нашу перемогу».
«Я не втомився , сили я маю, я ворогів у свій дім не пускаю.
Наче два різні світи. Я не втомився. А ти?»
Прем’єра відбудеться 20 лютого о 18 годині у театрі імені Михайла Старицького. Вхід вільний.
Авторка: Наталія Паляниця.
Читайте також
- Марина Бех-Романчук пропустить чемпіонат Європи в приміщенні і достроково закінчила зимовий сезон: у чому причина
- У Хмельницькому відбулося погашення марок "Воїни світла. Воїни добра"
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.