У Хмельницькому мовознавче об'єднання "Розмовляй українською" навчатиме мові усіх бажаючих

У Хмельницькому мовознавче об'єднання "Розмовляй українською" навчатиме мові усіх бажаючих

У Хмельницькому мовознавче об'єднання "Розмовляй українською" навчатиме мові усіх бажаючих
Суспільне Хмельницький

Мовознавче об’єднання "Розмовляй українською" розпочало роботу в Центральній публічній бібліотеці міста. Про це розповіла заступниця директора централізованої бібліотечної системи Світлана Сінькова. За її словами, тут проходитимуть безкоштовні уроки української мови. Люди, які бажають її удосконалити, можуть записатися на заняття.

84-річна Галина Юхименко читає скоромовку. Жінка розповідає: вивчила її, аби удосконалити українську мову. У Хмельницький жінка переїхала з Криму до дітей: "Я 38 років жила в Криму. А там, переважно, спілкуються російською мовою. Я вчила ж українську мову, не скажу, що я зовсім її не знаю".

Галина Юхименко прийшла в бібліотеку на заняття з української мови із зошитом. Тут вже є вправи. Жінка каже, що робила їх сама. Про своє рішення вивчати українську каже: "Я вважаю, в Україні повинні знати українську мову".

Мовознавче об’єднання "Розмовляй українською" розпочало роботу в Центральній публічній бібліотеці міста, каже заступниця директора централізованої бібліотечної системи Світлана Сінькова. За її словами, заняття тут безкоштовні. На них учасники вдосконалюватимуть знання української мови.

"Ідея цього проєкту виникала в Центрі національного виховання учнівської молоді, і ми з радістю долучилися. Це не уроки, це просто такі заняття для спілкування. Ми будемо багато говорити українською, ми будемо не соромитися говорити українською".

Прийшла вивчати українську мову й Ніла Новікова. Жінка каже, що зараз розмовляє російською, бо довгий час жила і навчалася в Росії: "Живу в Хмельницькому з 2019 року, бо у мене син, він поранений в АТО, він інвалід першої групи у мене, і з дружиною переїхали сюди. Я читаю російською, але потрібно знати українську, доєднуватися, це як самоствердження України".

На першому занятті мовознавчого об’єднання вивчали тему ‘’Суржик’’, каже Світлана Сінькова. За її словами, сюди прийшли люди різного віку. Заняття, додає, провитимуть бібліотекарі та експерти: "В нас є філологиня, яка буде нам допомагати, коментувати, теж наша колежанка, наша працівниця".

Філологиня Оксана Василишина пояснює тему заняття:

- Коли йде мова про слова, які ввійшли неправильно в українську мову з російської мови, тоді ми вже говоримо "росіянізми.

На перше заняття прийшло 15 людей. Наступне, розповідає Світлана Сінькова, відбудеться 21 лютого до Міжнародного дня рідної мови.

Читайте також

  • Ходить з опорою й щодня їздить до лікарні. Яке життя Софії Коваль після уколу

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок