Україна визначила склад на чоловічу естафету ЧС-2023 з біатлону: хто бігтиме гонку

Україна визначила склад на чоловічу естафету ЧС-2023 з біатлону: хто бігтиме гонку

Ексклюзивно
Україна визначила склад на чоловічу естафету ЧС-2023 з біатлону: хто бігтиме гонку
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Як описали підготовку до гонки в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

У німецькому Обергофі триває чемпіонат світу з біатлону. У передостанній день змагань в суботу, 18 лютого, відбудуться класичні чоловіча та жіноча естафети.

Найкращим результатом України в командних змаганнях ЧС-2023 залишається 10-те місце класичної змішаної естафети, в якому збірну представляли Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дмитро Підручний й Антон Дудченко. Натомість в одиночному міксті Меркушина та Підручний спільно продемонстрували найгірший результат України в історії, посівши 15-ту сходинку.

Склад на третю естафету світової першості в збірній назвали ексклюзивно для Суспільне Спорт. На третю естафету поспіль виходитиме Підручний, свою другу командну гонку турніру бігтиме Антон Дудченко.

Склад України на чоловічу естафету

Артем Прима - Дмитро Підручний - Богдан Цимбал - Антон Дудченко

Артем Прима виходитиме на свою восьму класичну естафету чемпіонатів світу в кар'єрі. Підручний брав участь у п'яти гонках дисципліни на цьому рівні, на рахунку Дудченка з Цимбалом - по одній естафеті.

Четвірка Прими, Підручного, Цимбала й Дудченка посідала п'яте місце на світовій першості 2021 року в Поклюці. Для усіх біатлоністів цей результат є найкращим в естафетах на рівні чемпіонатів світу з біатлону.

Чоловіча естафета в Обергофі відбудеться в суботу, 18 лютого. Початок - о 12:45 за київським часом.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Як пояснили вибір складу в збірній України

Тренер команди Юрай Санітра розповів Суспільне Спорт про підготовку до чоловічої гонки, що за прогнозами проходитиме за складних погодних умов в Обергофі.

"Це дуже приємні проблеми, коли тренер може думати про різні варіанти естафети. Всі хлопці показали хороший стан. Протягом сезону щось пробуємо, знаю спортсменів, дивлюся серйозно на умови, які тут — траса сильно розбивається. За прогнозом завтра буде ще гірше: дощ, туман та вітер на стрільбі".

"На трасі лід. Думаю, що організатори солили трасу, щоб сніг не розбивався. Нам це підходить, бо Цимбал і Дудченко - більше силові спортсмени. У них техніка така, що краще підходить, коли фундамент твердий. Прима також був задоволений станом траси. А Підручному геть байдуже - його техніка підходить для різних типів траси".

Що ж до складу на гонку, словак очікує на оптимальну змагальну форму від лідерів команди Прими й Підручного. Водночас у резерві на естафету залишився Артем Тищенко, що в лютому бігтиме етап Кубка IBU в канадському Кенморі.

"Прима готувався серйозно. Налаштований добре. Вчора провели тренування, сказав, що немає проблем. Все буде визначатися за тим, як будемо працювати на стрільбі. Завтра прогноз не такий, як сьогодні. Ще трішки гірше. Треба, щоб щастя було на нашому боці".

"З Підручним нема ніяких питань. Вчора дивився аналізи його старту - дуже задоволений, як він біг на трасі. З аналізами швидкості - вчора не було проблем зайти на коло. Показав себе в хорошому стані".

"На зараз Тищенко - перший запасний на естафету. Я говорив із керівництвом про це, думаю, що Тищенко буде готуватися до вильоту в Кенмор. Нам треба дивитися на те, що забезпечення вильоту в Канаду недешеве. Все вже готове для того, що треба закрити Кубок IBU. Тому, думаю, важливіше готуватися до вильоту, аніж чекати до останнього моменту, що хтось відмовиться бігти масстарт".

На початок