Про прикарпатську журналістику в горах

Про прикарпатську журналістику в горах

Про прикарпатську журналістику в горах Фото: Роман Клим

Шостого червня - професійне свято журналістів. У цей день кореспонденти Суспільного поїхали у найвисокогірніший район області - Верховинський, і дізнавалися, як живе редакція локального медіа.

Леся і Роман Клим - подружжя журналістів. Вона 24 роки працює на верховинському радіо "Гуцульська столиця", він - стільки ж у місцевій газеті. Роман Клим розповідає, що його робота не така проста.

"Коли ідеш десь за якимось матеріалом, переліз у чужу царинку, у чужий город, там моментально бабуся або дідусь з палицею за тобою біжить і кричить, що завгодно. Тоді інколи реально страшно", - каже журналіст Роман Клим.

Кореспондент гірської газети схожий на вовка

Журналіст Роман Клим, фото: Роман Клим

Роман Клим - редактор журналів "Гуцульщина" і "Гулуцьський калєндар", заступник редактора газети "Верховинські вісті". У нього є дві вищі освіти –економічна та інженерна. Бути журналістом чоловік не планував, поки не одружився із Лесею.

"Коли потрапив у сім’ю журналістів, журналістика мене реально поглинула - я не зміг їй відмовити. Коли я прийшов на роботу, газета версталася на лінотипі. Була на кліше стара бабуся, така горизонтальна фотографія, то Микола з Буківця переплутав внизу текстівку і написав: "Скала у Верхньому Ясенові" . Такий ляпсус, що сміявся тоді цілий район" , - розповідає Роман Клим.

Кореспондент гірської газети схожий на вовка

Подружжя журналістів Романа і Лесі Клим

Леся Клим – донька прикарпатських журналістів Калини та Дмитра Ватаманюків. У редакції бувала змалечку.

Кореспондент гірської газети схожий на вовка

Журналісти Калина та Дмитро Ватаманюки, фото: Леся Клим

"Обласні медійники, у Києві - їм набагато легше у цьому плані, тому що є більше заходів, які проводять, тем для висвітлення, авторитетних людей. У нас тут набагато з цим важче", - каже директорка радіо Леся Клим.

Програми радіо "Гуцульська столиця" чують на Верховинщині, частково на Косівщині, Яремчанщині, а також - у Путильському районі Чернівецької області. Особливо горяни люблять програму привітань.

Кореспондент гірської газети схожий на вовкаFacebook\Леся Клим

Колектив радіо "Гуцульська столиця"

На думку Романа Клима, кореспондент гірської газети схожий на голодного вовка.

"Знайти класний матеріал, витративши, скажімо, п’ять годин в одну сторону, і п’ять в іншу, і потім то звести, розумієте, зі старою людиною, яка там промовляє три слова у хвилину, дуже важко. Ми виграємо тим, що у нас класні люди, багато майстрів, довгожителів, які можуть багато розповісти, - розказує журналіст Роман Клим.

День журналіста у Верховині проходить, як сімейне свято. На нього редакція ходить у гори і варить бограч. Вже підкорили всі двотисячники.

Кореспондент гірської газети схожий на вовкаFacebook\Роман Клим

Щороку на професійне свято редакція підкорює гірську вершину, фото: Роман Клим, 2018

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди