"Є численні недопрацювання". Омбудсмен розповів про результати перевірок установ на Прикарпатті

"Є численні недопрацювання". Омбудсмен розповів про результати перевірок установ на Прикарпатті

"Є численні недопрацювання". Омбудсмен розповів про результати перевірок установ на Прикарпатті
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час моніторингових візитів на Івано-Франківщину працівники Офісу омбудсмена виявили низку порушень у прихистках для переселенців, місцях відбування покарання та інтернатах. Про це під час зустрічі в обласній військовій адміністрації розповів Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець, повідомила кореспондентка Суспільного.

"Ми перевірили декілька місць проживання внутрішньо переміщених людей, які не відповідають елементарним санітарним умовам. Температура всередині — 10°, пліснява, тече дах. Є багато випадків, коли немає окремих приміщень для жінок, дітей і чоловіків — тобто всі проживають у таких загальних приміщеннях", — каже Лубінець.

З його слів, інформацію про факти порушень передали керівництву області.

"Я впевнений: реакція буде, бо мандат нашої інституції дозволяє давати рекомендації. Якщо вони не враховуються, ми виписуємо адміністративні протоколи. Якщо не бачимо зрушення, то я на засіданні уряду порушую питання щодо невідповідності конкретної людини до своєї посади", — розповідає омбудсмен.

З 21 прихистку, який перевірили працівники Офісу омбудсмена, лише шість перебувають у належному стані.

"Загальний висновок — є, на наш погляд, дуже гарні місця, але є випадки, які потребують окремої уваги. Бо чогось, у мене таке враження, було зроблено практично ідеально декілька місць, про які всі публічно знають, туди приїжджають, туди запрошують. У нас інший підхід — ми перевіряємо абсолютно всі місця і робимо так, щоб мінялася ситуація на краще. Тому, на мій погляд, є численні недопрацювання", — продовжує Дмитро Лубінець.

Читайте також: В омбудсмена Дмитра Лубінця вимагали дозвіл та перепустку, щоб потрапити у приміщення Івано-Франківської ОВА

Перевірки працівники Офісу омбудсмена не анонсують.

"Вчора в одному з приміщень, це було місце закритого характеру, ми, наприклад, знайшли велику партію фаршу, який був протермінований, яким годують наших громадян України. По цьому випадку складається акт. Ми викликаємо представників Нацполіції, юридично фіксується факт і я ставлю для себе на контроль, дивлюся, як відбувається розслідування", — каже омбудсмен.

Кожен має нести свою відповідальність, щоб в інших не виникало бажання заробляти на громадянах, які перебувають в установах закритого типу і не можуть захистити свої права, додає Лубінець.

Голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Онищук відповіла, що в області є заклади, що мають належні комфортні умови, а є такі, у яких потрібно робити ремонти. Однак на облаштування прихистків потрібні гроші.

"Я поспілкувалася з паном Дмитром. Він запевнив, що, працюючи з благодійними міжнародними організаціями, допоможе нам зробити ремонти в тих закладах, які сьогодні потребують відповідних реконструкцій. Це, наприклад, Делятинський психоневрологічний інтернат", — каже Світлана Онищук.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок