Три місяці після першої у Хмельницькому родинної трансплантації нирки: як почуваються прооперовані

Три місяці після першої у Хмельницькому родинної трансплантації нирки: як почуваються прооперовані

Три місяці після першої у Хмельницькому родинної трансплантації нирки: як почуваються прооперовані

Третій місяць минає з часу проведення першої родинної трансплантації нирки, яку виконали у Хмельницькій обласній лікарні. Про це Суспільному розповів голова групи експертів з трансплантології Хмельниччини Олексій Підмурняк. За його словами, оперативне втручання з пересадки нирки від батька до сина дало можливість повністю повернути й соціально адаптувати їх до нормального життя.

Як почувають себе після операції реципієнт і донор читайте у матеріалі Суспільного.

На огляді у голови групи експертів з трансплантології Хмельницької області Олексія Підмурняка Любомир і Анатолій Рауші — батько та син. Анатолій розповідає, попри те, що добре почувається, продовжує приймати необхідні таблетки відповідно до графіка.

"Приймаю деякі противірусні, антибактеріальні й підтримувальні таблетки для нирки, щоб нирка нормально працювала", — розповів Анатолій Рауш.

На фото Анатолій Рауш. Чоловіку три місяці тому пересадили нирку від батька.
На фото Анатолій Рауш. Чоловіку три місяці тому пересадили нирку від батька. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Анатолія, після оперативного втручання його життя покращилось.

"Раніше я майже не рухався, в мене ноги напухали, два дні без гемодіалізу і я уже ледве ходив. Важко було дихати. А зараз я дуже себе гарно почуваю. Працюю, ходжу на роботу", — каже Анатолій.

Батько Любомир Рауш, який віддав сину нирку, говорить, що після операції змінив своє харчування.

"Змінив раціон, тому що лікар сказав, що потрібно підлаштовуватись, менше води вживати, менше солі. А так я себе дуже добре почуваю. Хвилювань не має, за сина спокійний", — розповів Любомир.

На фото Любомир Рауш. Чоловік три місяці тому віддав свою нирку сину.
На фото Любомир Рауш. Чоловік три місяці тому віддав свою нирку сину. Фото: Суспільне Хмельницький

Операція з пересадки нирки відбулась 29 листопада минулого року, розповідає голова групи експертів з трансплантології у Хмельницькій області Олексій Підмурняк: "Якщо зазвичай ми кажемо, що стан пацієнта задовільний, то в даній ситуації я розцінив би як стан пацієнта добрий, і батька, який став донором, і сина, який отримав нирку. На сьогодні, ті аналізи, які ми бачимо — це здорові люди, і вони потребують лише підтримувальної терапії. Але до цього треба звикнути".

Як розповів Олексій Підмурняк, препарати чоловіки мають приймати довічно: "Ці таблетки — це життя, тому принципово їх пити й контролювати концентрацію. Що стосується дієти, то є обмеження вживання солі, тому що підйом артеріального тиску при надмірному вживанні солі негативно впливає на сам трансплантат".

За словами Олексія Підмурняка, наразі лікарі готують наступну пацієнтку до трансплантації.

Що відомо

  • Першу родинну трансплантацію нирки виконали у Хмельницькій обласній лікарні. Оперативне втручання з пересадки нирки від батька до сина відбулося за допомогою хірургів обласної лікарні та їх колег зі Львова.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок