18 лютого виповниться вісім років із дня виходу сил АТО з Дебальцевого. Напередодні черкасці зібралися на площі Слави, аби згадати живих та загиблих учасників тих подій.
До меморіалу "Незламні духом" прийшли родичі загиблих, представники влади, духовенства та небайдужі черкащани.
Полеглих у боях за Дебальцівський плацдарм присутні вшанували хвилиною мовчання.

Священники відслужили молебень за здоров'я живих та літію за загиблими захисниками України.

"Вісім років тому наші люди знову показали всьому світу, які ми міцні та незламні духом і як уміємо боротися за нашу Батьківщину. Дебальцівська битва — це демонстрація агресору, як ми вміємо боротися за кожен клаптик нашої землі. На той час це була ключова битва. Вона дала можливість стримати ворога і стабілізувати ситуацію. Такі бої, звичайно, не залишаються без втрат. І ми розуміємо ціну, яку заплатили тоді наші воїни", — зазначив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Тарас Теліженко — учасник Дебальцівської битви. Нині він знову служить у війську.
"Я можу довго розповідати, як нас рятував лютневий двадцятиградусний мороз, як псковських десантників і бурятських танкістів зупинили прості трактористи та айтішники. Але тоді ми зробили головне — зупинили московську навалу, що дало можливість підготуватись нашим Збройним Силам. І вже зараз ми беремо приклад вже з наших дітей, які майже на тому самому місці знищують елітні підрозділи «другої армії світу». Ми пам'ятаємо всіх, хто повернувся на щиті. Це честь — служити у Збройних Силах України", — зазначив він.

Олена Ложешнікова втратила у війні на сході України свого чоловіка Володимира. Разом з іншими родичами загиблих вона прийшла, аби вшанувати учасників боїв за Дебальцеве.
"Наші рідні загинули в різних місцях країни. Кожного пам'ятаємо та поважаємо, тому що це наші герої. Серед полеглих у тих боях були чоловіки і з Черкаської області. У цей день ми, родичі загиблих, збираємось, аби вшанувати пам‘ять наших військових", — розповіла вона.

Авторка — Анастасія Матвійчук
Що відомо
- 18 лютого 2015 року після оборони Дебальцевського плацдарму українські військові залишили місце боїв із проросійськими бойовиками. За даними Міноборони, у період з 15 січня до 18 лютого 2015 року у боях у районі Дебальцевого загинули 110 бійців, 270 отримали поранення, 18 зникли безвісти, семеро потрапили у полон. За даними Черкаського військкомату, серед загиблих — 17 черкащан.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України