Війська РФ не зможуть взяти Бахмут до 24 лютого — ISW

Війська РФ не зможуть взяти Бахмут до 24 лютого — ISW

Український військовий
. Український солдат іде на свою позицію на передовій поблизу Бахмута, Донецька область, 9 лютого 2023 року. AP Photo / Libkos

Сили оборони України не дозволять президентові РФ Володимиру Путіну заявити про захоплення Бахмута до 24 лютого 2023 року. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Секретар РНБО Олексій Данілов 16 лютого заявив, що російські війська мають намір захопити Бахмут до 24 лютого до першої річниці вторгнення в Україну та планують провести масовану серію ракетних ударів з нагоди цієї дати.

Аналітики інститут нагадали, що засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин нещодавно заявив, що очікує оточення Бахмута до березня або квітня.

"Прагматичні оцінки Пригожина щодо просування Росії в районі Бахмута загалом були ближчими до тактичних реалій, ніж оцінки, що передбачають швидке просування РФ. Схоже, що російські війська не прискорюють темпи просування навколо Бахмута і навряд чи досягнуть поставленої 24 лютого цілі", — зазначили в Інституті.

За словами аналітиків, українські сили завжди можуть вирішити, що витрати, пов’язані з утриманням Бахмута, є надто високими, і добровільно вийти з міста, хоча українські сили та лідери продовжують вказувати, що вони мають намір утримувати місто.

"Українська оборона Бахмута завадить Путіну стверджувати, що російські війська взяли під контроль місто до 24 лютого 2023 року та, відповідно, не дозволить відновити надії Росії на перемогу у війні проти України", — йдеться у звіті.

В ISW припускають, що Кремль може завдати ще одну серію ракетних ударів по цивільних цілях по всій Україні, щоб "відзначити символічну річницю, оскільки реальні військові успіхи продовжують вислизати від російських військових".

Читайте також

Весняний наступ Росії, великий обмін військовополоненими, Франція поставить Україні БТР. 359 день війни. Онлайн

"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю

На лінії захисту. Американський футбол в Україні щойно став професійним, але почалася війна. Історії спортсменів, які тепер бійці та волонтери

На початок