Марту Фєдіну визнали найкращою синхроністкою року в Європі: здобутки української плавчині

Марту Фєдіну визнали найкращою синхроністкою року в Європі: здобутки української плавчині

Марту Фєдіну визнали найкращою синхроністкою року в Європі: здобутки української плавчині
AP Photo

На перемогу в номінаціях також претендували українські спортсмени зі стрибків у воду та гайдайвінгу.

Європейська ліга плавання (LEN) визнала українку Марту Фєдіну найкращою синхроністкою 2022 року. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

2022 рік приніс Фєдіній перші в кар'єрі нагороди чемпіонату світу. На світовій першості в Будапешті українка в складі збірної здобула "золото" змагань у комбінації та гайлайті.

Ще одразу шість нагород Фєдіна допомогла здобути збірній на Євро-2022, який Україна закінчила на чолі медального заліку з вісьмома золотими нагородами. Чемпіонкою Європи 21-річна синхроністка стала в групових та соло-турнірах, а також комбінації та гайлайті.

У своїй номінації Фєдіна зібрала 60 відсотків голосів у опитуванні, до якого вперше в історії нагороди долучили широкий загал. Участь у голосуванні в усіх номінаціях взяли понад 70 тисяч прихильників водних видів спорту.

Місця в топ-трійці за підсумками голосування Фєдіна розділила з чинною віцечемпіонкою Європи в шести номінаціях, італійкою Ліндою Черруті та австрійкою Васілікі Александрі.

Близькими до перемог у номінаціях також були українські стрибуни у воду: 17-річний Олексій Середа й 21-річна Софія Лискун. Вони посіли другі місця в чоловічій та жіночій категоріях відповідно. Друге місце в номінації посіла й українська спортсменка з гайдайвінгу Антоніна Вишиванова.

Хто така Марта Фєдіна

  • 20-річна українська артистична плавчиня, яка представляє Харківську область.
  • Дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 (дует, команда).
  • Триразова чемпіонка світу: командний гайлайт – 2019, 2022, командна комбінація – 2022. Загалом має 11 медалей чемпіонатів світу, зокрема два "срібла" в соло на ЧС-2022.
  • 11-разова чемпіонка Європи (2018-2022), зокрема має титул 2020-го і 2022-го років у технічному соло. Загалом має 15 нагород континентальної першості.
На початок