МЗС вимагає від Financial Times розслідувати дезінформацію про контрабанду зброї з України

МЗС вимагає від Financial Times розслідувати дезінформацію про контрабанду зброї з України

ЗМІ
Будівля Міністерства закордонних справ України
Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

Міністерство закордонних справ України вимагає від видання Financial Times розслідування дезінформації про контрабанду зброї з України. Про це Суспільному повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

“Матеріал Financial Times від 6 лютого 2023 року: Прем’єр-міністерка Молдови закликає до збільшення допомоги ЄС задля приборкання контрабанди зброї з України. На початку статті зазначається, що нині експрем’єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця розповіла Financial Times про те, що її країна “спостерігає збільшення” контрабанди зброї, людей та товарів із України на тлі війни”, — написав Ніколенко.

Автор статті нагадує, що Молдова не є членом Європейського Союзу, але межує із Румунією, яка є членом ЄС з 2007 року.

Далі автор одразу окреслює масштаб проблеми: “Незаконна контрабанда зброї, людей та товарів з України була основним побоюванням для країн ЄС після вторгнення Росії в лютому минулого року, що посилилося величезною кількістю зброї, поставленої в країну за останні 11 місяців, а також збільшенням кількості людей, які прагнуть виїхати”.

У відповідь, як йдеться в матеріалі, Брюссель створив “центр підтримки” в Молдові, намагаючись відстежувати та протидіяти спробам незаконної торгівлі. Ця ініціатива, за словами Гаврилиці, досягла “успішних зусиль в контексті припинення контрабанди зброї та людей”.

Ніколенко пропонує подивитися на пряму цитату ексглави молдовського уряду, яка подається в статті: “Ми не хочемо стати країною, де зростають загрози безпеці, або посилюється. . . торгівля людьми або контрабанда”. Наталія Гаврилиця також каже, що Молдові потрібна підтримка ЄС, щоб “не дозволити мережі контрабанди розростися”.

“Цілком легітимне бажання представниці країни, біля території якої йде війна. Але чи безпосередньо говорить молдовська екс-прем’єрка про факти контрабанди зброї чи її збільшення? Ні”, — зазначив Ніколенко.

Він додав, що цитати експрем’єр-міністерки Молдови не відповідають заголовку матеріалу Financial Times. Автор статті також не наводить жодних доказів контрабанди зброї.

“Ба більше, ми не отримували жодної підтвердженої інформації або конкретних фактів від молдовської сторони про поставки контрабандної зброї з України”, — наголосив речник МЗС.

Цей матеріал Financial Times — чергова дезінформація, відзначили в МЗС. Її мета – дискредитувати міжнародну військову допомогу Україні.

“Росія інвестує численні ресурси, аби зараз завадити поставкам західної зброї нашій державі на тлі нового наступу російської армії. Очевидно, що стаття Financial Times мала посилити на Заході страх щодо того, що зброя, яка передається Україні, обернеться проти самих західних країн, потрапивши до рук кримінальних елементів”, — написав Ніколенко.

Минулого року цей самий автор вже публікував схожу статтю, в якій також маніпулював темою нібито контрабанди зброї із України, додав Ніколенко

МЗс України вимагає від Financial Times негайно провести редакційне розслідування обставин появи матеріалів, які мають всі ознаки дезінформації в інтересах Росії.

Читайте також

Зеленський став людиною року за версією Financial Times

На початок