Зеленський став людиною року за версією Financial Times

Зеленський став людиною року за версією Financial Times

Зеленський став людиною року за версією Financial Times
. Президент України Володимир Зеленський 3 грудня 2022 року. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський став “Людиною року” за версією британського видання Financial Times. Його визнали “втіленням мужності та стійкості українського народу в його боротьбі проти російської агресії”.

“Президент України Володимир Зеленський став людиною 2022 року за версією FT. 44-річний чоловік заслужив місце в історії своїм надзвичайним проявом лідерства та сили духу”, — зазначили у виданні.

Україна здивувала світ, відбивши російський штурм Києва та контрнаступом у Харківській і Херсонській областях, пише видання. Вона повернула собі половину території, яку російські війська захопили цього року. Українські війська зараз просуваються на південь і схід, навіть на порозі зими, з метою звільнити всю територію України, включаючи Донбас і Крим, йдеться у статті.

“Подібно до того, як Вінстон Черчилль виступив на радіо, щоб згуртувати свою країну під час бліцу, Зеленський використовував соціальні медіа для невпинної кампанії за військову та фінансову підтримку Заходу, перетворюючи тяжке становище свого народу на моральний важіль впливу на лідерів у Європі та США. Він переконав європейців взяти на себе величезні витрати протистояти Путіну та запропонувати Києву шлях до членства в ЄС”, — наголошує Financial Times.

Попутно Зеленський став прапороносцем ліберальної демократії в ширшій глобальній боротьбі з авторитаризмом, яка могла б визначити хід 21 століття, відзначає видання.

Зеленський також став втіленням мужності та стійкості українського народу в боротьбі з російською агресією. Саме з цих причин Financial Times обрала Зеленського людиною року, пояснили у газеті.

В інтерв’ю FT Зеленський згадує перші дні вторгнення та каже, що він не дуже мужній: “Я більше відповідальний, ніж хоробрий. . . Я просто ненавиджу підводити людей”.

Що відомо про міжнародне визнання Зеленського

Президент України Володимир Зеленський став найвпливовішою людиною 2022 року за результатами опитування читачів американського журналу Time.

За українського лідера віддали свої голоси понад 3,3 мільйона читачів (5% голосів).

"Коли в лютому російські війська почали повномасштабне вторгнення в Україну, Зеленський, комік, який не мав політичного досвіду до обрання президентом України у 2019 році, вийшов на світову арену і згуртував лідерів для підтримки України", — писало видання.

Читайте також

Обмеження цін на російську нафту набуло чинності, у США очікують на зниження інтенсивності боїв. 285 день війни. Онлайн

Зеленський став найвпливовішою людиною року за версією Time

На початок