Волонтери "Центру готовності цивільних" у Луцьку 16 лютого провели перше навчання із надання домедичної допомоги в різних невідкладних ситуаціях. Одноденний тренінг організували для 20 людей, – розповіла Суспільному керівниця центру Ольга Валянік.
Умовою участі, зазначила волонтерка, був довільний благодійний внесок на потреби військових. Заняття відбувалися на базі Волинського національного університету.

Що робити при кровотечах, травмах, під час транспортування поранених, а також як робити серцево-легеневу реанімацію травмованій людині – розповідала й навчання під заняття інструкторка з першої меддопомоги Віра Антропова.
"Важливо, щоб кожен із слухачів відпрацював практичну навичку самостійно: один на одному і на собі, якщо це дозволяє той чи інший приклад. За один день ми викладаємо програму доступною мовою для всіх бажаючих і це реально вивчити", – каже інструкторка.

Серед учасників тренінгу – викладач історії Волинського національного університету Іван Рудянин. Чоловік каже: завдяки навчанню вирішив сьогодні надолужити втрачене
"Іде війна і тому справа з наданням медичної допомоги, надання долікарської допомоги – це те, що може врятувати життя не тільки собі, а й тим, хто навколо", – сказав освітянин.

Інструктори вчать надавати першу допомогу. Використовують для цього і підручні засоби, і спеціальні медичні: бандажі, турнікети.

Вирішила пройти таке навчання викладачка хореографії для дітей Олександра Бойчук. Зі слів дівчини, в будь-якому випадку потрібно бути підготовленим і вміти надавати допомогу.
"Спеціально вихідний на роботі взяла, щоб прийти, взяти участь. Мені по роботі важливо дітям надавати першу медичну допомогу. Також з часу, коли я повернулася з-за кордону, було цікаво і я шукала такі курси, знайшла одноденний курс", – сказала лучанка.

Навчання для цивільних ініціював благодійний фонд Сергія Притули спільно з волонтерським штабом "Ангар". У рамках проєкту, розповіла керівниця "Центру готовності цивільних" запланували багато напрямків: медицина, стрілецька справа, управління дронами, військова справа тощо.
"Ми готові працювати стільки, скільки потрібно, щоб забезпечити знаннями всіх людей, які цього хочуть", – сказала Ольга Валянік.
Всі охочі відвідати навчання в першу групу не потрапили: їх запросять на інші дні. Наступне заняття запланували на 18 лютого. Більше інформації про навчання на як записатися в групу можна за посиланням.
Що відомо
- Від початку повномасштабного вторгнення в одному з розважальних центрів Луцька проводять безплатні заняття для військових та цивільних з тактичної медицини і бойової підготовки.
- Торік у Луцькому міському молодіжному центрі навчали лучан домедичної допомоги, основ поводження зі зброєю, правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, психологічної підтримки та інформаційної безпеки.
- 23 лютого 2022-го в медичному центрі реабілітації учасників бойових дій Луцької тергромади започаткували безплатні навчання з медичної допомоги та боротьби з тривожністю.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.