Безплатний одяг та взуття для хмельничан. Як і де отримати

Безплатний одяг та взуття для хмельничан. Як і де отримати

Безплатний одяг та взуття для хмельничан. Як і де отримати
Фото: Суспільне Хмельницький

Одяг, взуття та аксесуари можуть безплатно отримати хмельничани в соціальному магазині "Доброзахист", що працює за адресою: вулиця Січових стрільців, 6 у Хмельницькому. Раніше така послуга була доступна для тих, хто вимушено залишив свої домівки й живе в Хмельницькому.

Світлана з Харкова, яка з весни 2022 року живе з родиною в Хмельницькому, прийшла за речами до соціального магазину "Доброзахист". Розповіла, бувала тут і раніше: "Зараз прийшла за дитячими речами, дивлюся сину і доньці штани спортивні, кофти. Мені подобається така допомога. Раніше і взуття брала тут".

Окрім одягу й засобів гігієни у соціальному магазині є іграшки для дітей.
Окрім одягу й засобів гігієни у соціальному магазині є іграшки для дітей. Фото: Суспільне Хмельницький

Для українців, які вимушено залишили свої домівки й переїхали до Хмельницького, на початку повномасштабного вторгнення відкрили соціальний магазин, розповіла працівниця закладу, волонтерка Людмила: "Вони приходять й ми їх реєструємо. Вони дають довідку переселенця, тоді зареєстрували й вони обирають речі для себе".

Відвідувачі магазину можуть підібрати тут не лише одяг і взуття, а й, до прикладу, засоби гігієни.

"В магазині є дитяче харчування, памперси, іграшки, для маленьких й старших дітей. Дівчаткам окремо, хлопчикам окремо. Також є полички для немовлят", — розповіла волонтерка Ольга.

За її словами, з 11 лютого 2022 року безкоштовно взяти речі в соціальному магазині можуть й жителі Хмельницької тергромади з малим доходом, пенсіонери, і всі, хто потребує такої допомоги. На вході вони мають зареєструватися.

У "Доброзахисті" можна обрати речі й для малюків.
У "Доброзахисті" можна обрати речі й для малюків. Фото: Суспільне Хмельницький

Уперше прийшла до "Доброзахисту" багатодітна мама Тетяна з обласного центру.

"Чоловік помер рік тому, я сама виховую шістьох дітей, двоє з яких — особливі. Тому допомога речами дуже актуальна для нас. Я обрала багато речей для своїх дітей, дуже гарні, новенькі, чистенькі, такі, що діти зможуть носити", — каже хмельничанка Тетяна.

Речі в соціальному магазині підлягають поверненню, розповіла волонтерка Ольга: "Ми даємо їм речі і якщо вони діткам не підійшли, то люди можуть принести речі назад до магазину й обрати щось інше".

Як розповіла волонтерка Людмила, відвідувачі магазину, які мають змогу і бажання, можуть долучитися до збору коштів на потреби українських воїнів.

"Ми збираємо на автомобіль для ЗСУ. Охочі можуть покласти до скриньки стільки коштів, скільки можуть. Хто п'ять гривень покладе, хто — 50 гривень. Ну, на якийсь гвинтик, на якесь колесо назбираємо", — каже Людмила.

Аліна принесла речі до соціального магазину.
Аліна принесла речі до соціального магазину. Фото: Суспільне Хмельницький

Товар в магазині, за словами волонтерки Людмили, оновлюється. Нині здебільшого коштом місцевих жителів. Кілька пакунків занесла до закладу Аліна з Дружківки Донецької області, яка восени приїхала з родиною до Хмельницького. Розповіла, робить це не вперше.

"У нас дитина, вона швидко росте. І я розумію, що можливо комусь знадобляться ці речі, тому що багато людей виїхали без нічого. І тому, ми теж приносимо те, що нам уже замале", — розповіла Аліна.

Соціальний магазин "Доброзахист" розташований у Хмельницькому за адресою: вулиця Січових стрільців, 6. Працює він у вівторок, четвер і суботу з 11:00 до 14:00.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • Під час благодійних заходів у Дунаївцях зібрали понад 80 тисяч гривень для ЗСУ
  • На Хмельниччині відзначили рятувальників та вручили сертифікати на житло
  • Одна з лікарень Хмельницького отримала гуманітарну допомогу

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок