Джо Байден наступного тижня приїде до Польщі: посол розкрив деталі

Джо Байден наступного тижня приїде до Польщі: посол розкрив деталі

Джо Байден наступного тижня приїде до Польщі: посол розкрив деталі
Президент США Джо Байден під час виступу у Ланхамі, США, 15 лютого 2023 року, фото: AP

У понеділок 20 лютого президент Сполучених Штатів Джо Байден прибуде до Польщі. Наступного дня він виступить із промовою перед польською нацією.

Про це повідомив посол США у Польщі Марк Бжезінський в інтерв'ю телеканалу TVN24, передає Polska Agencja Prasowa.

Бжезінський зазначив, що Байден виголосить промову до польського народу у вівторок о 17:30 біля тераси Аркади Кубицького, у садах Королівського палацу. Прийти і послухати американського президента можуть всі охочі.

"Це історичний момент. Ніколи раніше президент США не був у Польщі двічі протягом одного року. Це велика честь", — додав дипломат.

Раніше стало відомо, що Джо Байден розглядає можливість поїздки до Європи, зокрема до Польщі, у лютому 2023 року: на річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У Білому домі зазначили, що метою візиту може бути привернення уваги "до стійкості України проти жорстокої військової кампанії Росії "та підтвердження "солідарності США з українським народом у міру вступу конфлікту в нову фазу".

10 лютого речниця Білого дому Карін Жан-П'єр підтвердила, що Джо Байден вирушить до Польщі на зустріч з президентом Анджеєм Дудою. Президент США також зустрінеться з представниками Бухарестської дев'ятки — союзниками зі Східного флангу НАТО, щоб "підтримати безпеку Альянсу". Крім того, Байден виступить зі словами, щодо річниці початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Востаннє Джо Байден приїздив до Європи у березні 2022 року, через місяць після початку війни в Україні: тоді президент США зупинявся у Брюсселі, де зустрівся з союзниками по НАТО, лідерами G7 та ЄС, а також здійснив візит до Польщі, де зустрівся з президентом Анджеєм Дудою.

Читайте також

США передадуть Україні 9,9 млрд доларів бюджетної підтримки протягом найближчих місяців

На початок