Президент США Джозеф Байден 23 березня прибув до Європи, де він зустрінеться з лідерами G7 та обговорить війну в Україні.
Про це повідомляє Reuters.
Першу зупинку Байден зробить у Брюсселі, де зустрінеться з союзниками по НАТО, лідерами G7 та ЄС, щоб обговорити зусилля щодо підтримки України та відповідальність РФ. Потім президент США поїде до Польщі, щоб провести двосторонню зустріч із президентом Анджеєм Дудою для обговорення реакції на гуманітарну кризу та кризу в галузі прав людини, яку Росія створила в Україні.
Очікується, що польський лідер 24 березня на саміті НАТО запропонує запровадити в Україні миротворчу місію альянсу.
"Ми ясно дамо зрозуміти, що Захід є єдиним у захисті демократії. Путін думав, що розділить нас, але ми сильніші, ніж будь-коли. Ми підтримуємо Україну і робитиме так, щоб Путін заплатив високу економічну ціну за свої дії", – заявляв раніше Байден.
Керівник окружного відділення Республіканської партії штату Нью-Йорк Борис Пінкус в ефірі телеканалу "Рада" зазначив, що мета Байдена на самітах ЄС, НАТО та "Великої сімки" – узгодити спільну відповідь на дії Путіна, який "зазнає поразки в Україні, і…в шоку від того, що там сьогодні відбувається".
За словами Пінкуса, Байдену неодноразово вставили запитання ЗМІ, Конгрес щодо того, якими будуть його дії у разі застосування Путіним хімічної, або навіть ядерної зброї. На це американський лідер відповів, що на кожен з можливих кроків Путіна у нього заготовлені відповіді, які він має намір обговорити з європейськими країнами.
"Байден налаштований переконати інші європейські країни в тому, щоб в разі вище зазначених дій Путіна, реакція буде жорсткою та одноголосною з боку всіх європейських країн разом з Америкою. Про це і буде йти розмова в колі європейських країн у Байдена", – сказав Пінкус.
Говорячи про ймовірність застосування Росією хімічної зброї, він зазначив, що "Путін сьогодні в стані того самого щура, який загнаний в кут, і цьому щуру нічого не лишається, як атакувати".
"От він в позиції цього щура сьогодні. Війська його підвели, але перед своїм народом він не планує визнавати, що його плани провалилися. Він має повернутися в Росію з якоюсь перемогою, а от якою? У нього в арсеналі лишилася лише хімічна зброя і ядерна. І не випадково усі його придворні канали щодня говорять про те, що Путін може застосувати цю зброю, нібито у відповідь на те, що Україна може спровокувати, викликати реакцію Путіна. Тому знімати з рахунків те, що може відбутися, не можна. До цього треба бути готовими", – вважає республіканець.
Він додав, що Сенат США створив окрему комісію з розслідування військових злочинів Путіна і його поплічників.
"Мало того, є навіть пропозиція, щоб військовий трибунал мав місце в Маріуполі. І це буде процес, якого не було в історії людства. Це буде гірше, ніж Нюрнберзький процес 45-го року", – заявив Пінкус.
Що відомо
- Президент Володимир Зеленський закликав лідерів країн НАТО та Євросоюзу підтримати Україну та не дати Росії "загасити" тему війни.
- Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак на зустрічі міністрів оборони країн НАТО запропонував проєкт створення миротворчої місії в Україні – аналогічна місія працює в Косово. Такі ініціативу з боку альянсу можуть розглянути вже на наступному саміті НАТО.
- Віцепрем'єр Польщі Ярослав Качинський запропонував відправити в Україну озброєну миротворчу місію НАТО.
- 15 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг не виключив розгортання більшої кількості сил на східному флангу НАТО.
- США та НАТО неодноразово заявляли, що не запроваджуватимуть режим закритого неба для російської авіації в Україні, оскільки це означатиме втручання у війну з Росією.
- 13 березня президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що Північноатлантичний Альянс може змінити позицію щодо невтручання у протистояння з Росією.
- 14 березня естонський парламент закликає закрити небо над Україною. Це перше рішення парламенту країни, яка входить до ЄС та НАТО. Естонські парламентарі у зверненні закликають інші держави прийняти відповідні звернення.
- Збройні сили України дають відсіч атакам РФ, однак Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів.
Читайте також
Місяць війни Росії проти України. Хроніка 24 березня
Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з нашим народом — інтерв’ю Зеленського
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!