Німеччина готова збільшити оборонний бюджет у 2024 році на 10 мільярдів євро

Німеччина готова збільшити оборонний бюджет у 2024 році на 10 мільярдів євро

ЗМІ
Німеччина готова збільшити оборонний бюджет у 2024 році на 10 мільярдів євро
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час візиту на військову базу а Аугустдорфі, 1 лютого 2023 року, фото: AP

Німеччина готова наступного року збільшити свій оборонний бюджет на 10 мільярдів євро, зокрема щоб допомогти профінансувати додаткові витрати, спричинені війною Росії проти України.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус наполягає на виділенні додаткових коштів у фінансовому плані на 2024 рік, що підвищить загальну суму виділених коштів до 60 мільярдів євро.

Ці гроші мають піти до спеціального фонду, що фінансується боргом, на суму 100 мільярдів євро, оголошеного канцлером Олафом Шольцом незабаром після російського вторгнення в Україну.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер відмовився коментувати конкретні цифри та сказав, що переговори щодо бюджету між міністерствами тривають.

За даними Bloomberg, Ліндер поділяє думку про те, що витрати на оборону повинні бути збільшені, однак швидше за все голова німецького Мінфіну не погодиться на суму, запропоновану Пісторіусом.

Раніше, 7 лютого, Борис Пісторіус з неанонсованим візитом відвідав Київ. Він зокрема заявив, що Україна має отримати понад 100 танків Leopard 1A5 від групи кількох європейських країн.

Читайте також

Німеччина розпочне виробництво снарядів для Gepard, переданих Україні

Українські танкісти розпочали навчання у Німеччині та Польщі

На початок