Російська армія втратила до половини ключових бойових танків — аналітики

Російська армія втратила до половини ключових бойових танків — аналітики

ЗМІ
Знищений російський танк на війні в Україні
Ілюстративне фото: УНІАН

За підрахунками Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), російська армія втратила майже 40% свого довоєнного парку танків після дев'яти місяців бойових дій в Україні. Про це пише британське видання The Guardian.

Для деяких ключових танків, що використовуються в боях, ця цифра сягає 50%, відзначили аналітики. Це змушує Росію звертатися до своїх все ще значних запасів часів холодної війни.

Водночас, за оцінками аналітиків, кількість танків в Україні збільшилася завдяки захоплених танкам і поставкам танків радянських часів від її західних союзників.

Голова аналітичного центру Джон Чіпман заявив, що війна стала "політичною і військовою поразкою для Росії", яка підкреслила недоліки в керівництві і недоліки в її озброєнні, незважаючи на зусилля Кремля з модернізації.

"Дії Росії за останній рік поставили під сумнів не лише компетентність її військових і вищого військового керівництва, але й згуртованість командування", — додав Чіпман.

Дані аналітичного центру ґрунтуються здебільшого на зображеннях з відкритих джерел, отриманих із дронів, супутників і поля бою з початку війни до кінця листопада, відзначає видання.  Через бойові дії цифри можуть бути приблизними.

Зокрема, аналітики зазначили, що кількість танків у російській армії скоротилася на 38% з 2 927 до 1 800. При цьому особливо великих втрат було серед так званої “робочої конячки” росіян — Т-72Б3, модернізація якої вперше надійшла в російську армію в 2013 році.

Станом на 15 лютого, за даними Генштабу ЗСУ, Росія втратила на війні в Україні з 24 лютого 3 290 танків. Зокрема, за добу, 14 лютого, Сили оборони знищили 4 танки окупантів.

Читайте також

97% російської армії зараз в Україні — Воллес

На початок