"Казали робити аборт, бо я на візку". Історія буковинки з інвалідністю, яка виховує п'ятьох дітей

"Казали робити аборт, бо я на візку". Історія буковинки з інвалідністю, яка виховує п'ятьох дітей

"Казали робити аборт, бо я на візку". Історія буковинки з інвалідністю, яка виховує п'ятьох дітей
Сім'я Марії Посівнич. Фото надала жінка

Марія Посівнич з села Просикуряни на Буковині 11 років пересувається на кріслі колісному. У січні вона народила сина — це її п'ята дитина. Коли завагітніла другою, пересуваючись вже на кріслі колісному, їй казали робити аборт. Зараз жінка виховує дітей попри суспільний осуд.

Жінка отримала травму хребта, коли впала з шостого поверху. Тепер вставати з ліжка їй боляче. Лікарі радять жінці робити менше рухів, щоб її повністю не паралізувало. З доглядом за дітьми, прибиранням та приготуванням їжі їй допомагає чоловік.

Під час першої вагітності, коли вже була на кріслі колісному, їй радили робити аборт, бо нібито не зможе виносити дитину у будь-якому випадку.

"Дехто пише: "Нащо народжувати так багато дітей?", "Що ти можеш дати тій дитині, якщо ти сама на інвалідному візку?". Є такі лікарі, які кажуть: "Вам треба перев’язати труби", — каже Марія.

Остання вагітність була важкою: три тижні жінка лежала на підтримці, у 20 тижнів стримували плід, на 33 тижні були пологи — на сьомому з половиною місяці. Через те, що дитина не дихала сама, її забрали в реанімацію.

Жінка з новонародженим сином
Жінка з новонародженим сином. Фото Марії Посівнич

"Розумію, що я справді фізично не можу піти на рибалку чи пограти з дітьми у футбол, але я стараюся багато приділяти їм часу. Ми з ними бавимось дуже багато, УНО граємо, розмальовуємо", — каже жінка.

Старшій доньці Марії 15 років, Івану — 8 років, Насті 5 років. З найменшою донькою жінці допомагає старший син.

"Коли мала лізе на пічку, мені Ваня помагає. Будемо говорити як є: в мене особлива ситуація, діти все розуміють. От я вишиваю на замовлення і в мене дитина знає, що бісер не треба ковтати, що його треба на голочку закладати, вона розуміє, що пічка гаряча. Вони бачать, що мама не може встати, взяти їх на руки…", — каже Марія.

Годувати найменшого сина також допомагає чоловік. Він готує суміші та підносить їх Марії.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок