Коли завершать ремонтні роботи у будинку на Чорновола у Чернігові, який зазнав авіаудару

Коли завершать ремонтні роботи у будинку на Чорновола у Чернігові, який зазнав авіаудару

Коли завершать ремонтні роботи у будинку на Чорновола у Чернігові, який зазнав авіаудару
ФОТО: Суспільне Чернігів

Демонтувати два під’їзди на вулиці Чорновола, 15, зруйновані російськими авіабомбами, планують у 2023 році. Про це Суспільному розповів начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Ярослав Куц.

З його слів, демонтаж може коштувати міському бюджету від 15 до 20 мільйонів гривень. Компанію обиратимуть на тендерних торгах. Бетон зі зруйнованих під’їздів, додав Куц, планують подрібнити та використовувати в комунальному господарстві, наприклад, для відсипки доріг на сміттєзвалищі.

"Ми замовили експертизу в Науково-дослідному інституті будівельних конструкцій. І відповідно до їхнього звіту, цей будинок відновленню не підлягає. Перший-другий під’їзд будуть демонтовані. Що стосується третього та четвертого під’їзду, ми їх відновили. Все, що від осколків та уламків боєприпасів, які пошкодили цей будинок, ми все відновили. Залишилось тільки відновити два ліфта. Це ми зробимо в найближчі три-чотири місяці", — розповів начальник управління житлово-комунального господарства.
Будинок на Чорновола у Чернігові, який зазнав авіаудару: коли завершать ремонтні роботи
Ярослав Куц. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ремонт сусідньої багатоповерхівки за адресою Чорновола, 15-а планують завершити до травня, сказав Ярослав Куц. Ремонтні роботи мали б уже завершитися, додав він, однак строки подовжились через відключення електроенергії. На відновлення будівлі в міському бюджету передбачено 16 мільйонів гривень, крім того, говорить керівник УЖКГ, є попередня домовленість із чеським благодійним фондом "People in need" на встановлення вікон у тих квартирах, де ремонт не проводиться.

"Враховуючи те, що це монолітна каркасна будівля, то вона витримала краще, ніж панельний будинок. І вже на сьогодні, відновлені всі бетонні конструкції. Тобто, будинок стабілізований. Вже, можна сказати, 80% стін між квартирами та кімнатами відновлені. І на сьогодні тривають роботи, будуть поставлені вікна, двері. Тобто всі квартири будуть передані їхнім власникам в стані будівельного ремонту", — розповів Куц.

Нагадаємо, 3 березня 2022 року російський літак скинув бомби "ФАБ-500" на житлові будинки на вулиці Чорновола у Чернігова. Дві висотки отримали пошкодження через пряме попадання.

Читайте також

Після полону пішов у добровольці: чернігівець Сергій Ковальчук одним із перших записався до "Гвардії наступу"

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок