Санкції проти РФ: ЄС хоче штрафувати за не розкриття даних про заморожені активи — Bloomberg

Санкції проти РФ: ЄС хоче штрафувати за не розкриття даних про заморожені активи — Bloomberg

Санкції проти РФ: ЄС хоче штрафувати за не розкриття даних про заморожені активи — Bloomberg
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Європейський Союз має намір ухвалити 10 пакет санкцій проти РФ наступного тижня перед річницею російського вторгнення в Україну. ЄС готовий змусити банки повідомляти інформацію про активи російського Центрального банку.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на проєкти пропозицій щодо санкцій.

Згідно з документами, отримання контролю над масштабом активів ЦБ РФ та інших підсанкційних державних активів, які були заморожені в ЄС, розглядається як перший крок до вивчення варіантів потенційного використання цих коштів для сприяння відбудові України.

Єврокомісія також запропонувала посилити зобов’язання звітувати про заморожені активи, пов’язані з російськими компаніями та особами, які потрапили під санкції, і запропонувала накладати штрафи — до 50 000 євро для фізичних осіб і 10% річного обороту для юридичних осіб за ненадання необхідної інформації, зазначає агентство.

У 10-му пакеті також передбачене запровадження широких торговельних обмежень на товари, які використовуються російською армією, включаючи технології, компоненти, важкі транспортні засоби, електроніку та рідкоземельні елементи.

ЄС також пропонує заборонити транзит товарів через Росію, щоб знизити ризик порушення санкцій і запровадити обмеження на імпорт до ЄС російської гуми та асфальту.

ЄС планує накласти санкції на десятки фізичних і юридичних осіб, у тому числі політиків і військовослужбовців.

Крім того, передбачено обмеження щодо:

  • Альфа-Банк, АТ "Росбанк" і "Тінькофф Банк", а також Фонд національного багатства РРФ;
  • ЗМІ, які ведуть пропаганду на підтримку агресії проти України;
  • Російський перестраховик суден, що експортують російську нафту;
  • Судноплавну компанію, зареєстровану у Великій Британії, звинувачують у використанні її суден для перевезення вкраденого українського зерна від імені Росії.

Згідно з документами, ЄС також хоче заборонити громадянам Росії займати посади в керівних органах операторів критичної європейської інфраструктури та організацій. Громадяни ЄС будуть звільнені від цього положення.

Так само пакет санкцій, у разі схвалення, забороняє надавати потужності для зберігання газу громадянам і резидентам Росії, а також організаціям, заснованим у Росії.

Агентство зазначає, що запропоновані заходи будуть обговорені країнами-членами цього тижня і можуть змінитися до ухвалення пакету. Щоб санкції ЄС були прийняті, потрібна підтримка всіх держав-членів.

Читайте також: Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

6 грудня стало відомо, що Єврокомісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.

Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

Україна запровадила санкції проти 200 росіян, у Кремлі відклали нову хвилю мобілізації, 355 день війни. Онлайн

На початок