Єврокомісія: Україна на крок ближче до безкоштовного роумінгу в ЄС

Єврокомісія: Україна на крок ближче до безкоштовного роумінгу в ЄС

Мобільний зв'язок і роумінг
. Джерело: pexels.com

Європейська Комісія запропонувала включити пропозицію щодо скасування платного роумінгу для українців в Європейському Союзі в Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Таким чином Україна стала на крок ближче до зони безкоштовного роумінгу в Євросоюзі.

Про це ідеться на сайті Європейської комісії.

Тепер цю пропозицію розгляне Рада Європейського Союзу. Після згоди Ради Комітет з питань торгівлі Україна-ЄС має прийняти рішення про надання роумінгу.

Швидкість інтеграції України у внутрішній ринок роумінгу ЄС залежатиме від темпів наближення та імплементації відповідного законодавства ЄС в Україні, додали в Єврокомісії.

Що відомо про вступ України в ЄС

Президент Володимир Зеленський прогнозує, що за два роки Україна може стати повноцінним членом Європейського Союзу.

Про це гарант сказав під час виступу на саміті, організованому банком JP Morgan.

За результатами 24-го саміту, Україна отримала зміцнений консенсус Європейського Союзу. "Перемовини про вступ наближаються", — озвучив підсумки саміту експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

У червні 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в Європейському союзі. Тоді ЄС надав сім рекомендацій, які потрібно виконати, щоб почався процес перемовин про вступ. 13 січня, під час засідання уряду, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розраховує пройти цей шлях менш ніж за два роки.

"Зараз ми на етапі оцінки виконання семи рекомендацій. Перший звіт буде опубліковано навесні. А восени разом з іншими кандидатами до членства в Євросоюзі звіт буде оцінений з точки зору переговорів. Мова йде про політичну оцінку", — сказав експерт.

І додав, що ті рекомендації, які потрібно виконати до початку переговорів, так чи інакше стосуються корупції.

Читайте також

Саміт Україна-ЄС: підсумки

На початок