На Хмельниччині триває набір у Гвардію наступу. Які умови

На Хмельниччині триває набір у Гвардію наступу. Які умови

На Хмельниччині триває набір у Гвардію наступу. Які умови
Фото: Суспільне

200 жителів Хмельницької області записались до бригади Нацполіції "Лють", яку формує Гвардія наступу. Про це Суспільному розповіла начальниця сектору організації відбору Нацполіції області Валентина Грошко.

Хто записується до Гвардії наступу та які умови — дізнавалось Суспільне.

Вісімнадцятирічний хмельничанин Богдан Мельник прийшов вступати на службу до Національної гвардії України. Говорить — вмотивований захищати Україну.

"Що для мене гвардія? Оборона України, наступальні дії в межах кордонів 1991 року. Поки що не підготовлений до цього. От коли буду там — вже дізнаюся більше", — сказав Богдан.

Богдан прийшов вступати на службу до Національної гвардії України. 14 лютого 2023 рік.
Богдан прийшов вступати на службу до Національної гвардії України. 14 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Хлопець каже, рідні його вибір йти захищати Україну підтримали. Наразі бригади Гвардії наступу формують Нацполіція, Нацгвардія та Держприкордонслужба. З вмотивованих добровольців вони утворять вісім бригад, до яких першими увійшли захисники, що втримали дії окупанта в лютому 2022 року. Дві з них — "Червона калина" та "Кара-Даг" братимуть участь у звільненні окупованих у 2014 році Донецької, Луганської областей та півострова Крим. Поповнити ряди добровольців можна, заповнивши анкету на сайті Гвардії наступу.

Як розповіла начальниця сектору організації відбору Нацполіції області Валентина Грошко, на Хмельниччині, станом на 14 лютого, 200 осіб записались до бригади Нацполіції "Лють".

"До основних завдань бригади входить взаємодія підрозділів Збройних Сил України, Головного управління розвідки, Міністерства оборони України, Національної гвардії, Держприкордонслужби та інших силових підрозділів. Також забезпечення ударно-штурмових, ударно-пошукових заходів, забезпечення проведення заходів з рятування людей, забезпечення їхньої безпеки", — каже Валентина Грошко.

За її словами, існує ряд умов вступу до Гвардії наступу: "Перші умови вступу — подати онлайн-анкету на сайті Національної поліції України, згідно з переліком документів надати їх до сектору відбору, пройти комп’ютерне тестування, військово-лікарську комісію, психологічне тестування, здати нормативи з фізичної підготовки, а також співбесіду з поліцейською комісією".

Охочі вступити до Гвардії наступу можуть прийти на консультацію до центрів надання адміністративних послуг.
Охочі вступити до Гвардії наступу можуть прийти на консультацію до центрів надання адміністративних послуг. Фото: Суспільне Хмельницький

В Хмельницькому охочі вступити до Гвардії наступу можуть прийти на консультацію до центрів надання адміністративних послуг, каже міський голова Олександр Симчишин.

"Це вулиці Соборна, 16 і Грушевського, 86. Саме там усі охочі можуть записатися до того підрозділу, який вони обирають. Вони працюють в межах своїх робочих графіків, всі дні, окрім вихідних. Можна в ці дні спокійно приходити й записуватись. Якщо виникають питання — приходити й задавати", — говорить Олександр Симчишин.

За його словами, термін запису до Гвардії наступу в ЦНАП поки необмежений.

Що відомо

  • Третього лютого в Хмельницькій області оголосили створення добровольчих бригад Гвардії наступу. Формуванням займаються Національна поліція, Національна гвардія та Держприкордонслужба.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок