Україна розпочинає підготовку дипломатичних кадрів в Африці — Кулеба

Україна розпочинає підготовку дипломатичних кадрів в Африці — Кулеба

Україна розпочинає підготовку дипломатичних кадрів в Африці — Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Сьогодні 14 лютого на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України розпочинається комплексний чотириденний навчальний онлайн-курс для дипломатів із країн Африки.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті МЗС.

Зазначається, що підготовка африканських дипломатичних кадрів відбувається на виконання домовленостей, досягнутих під час першого в історії турне міністра закордонних справ України країнами Африки в жовтні 2022 року.

Читайте також: Навіщо Кулеба поїхав у Африку і чим це допоможе у боротьбі проти РФ ― політологиня

"Під час мого турне наші африканські партнери виявили неабиякий інтерес у вивченні українського дипломатичного досвіду. За рік протидії повномасштабному вторгненню Росії Україна зарекомендувала себе як беззаперечний міжнародний лідер у сферах комунікацій, публічної дипломатії, боротьби із дезінформацією та антикризового реагування", — прокоментував Кулеба.

Він додав, що навчальний курс, який розробило МЗС України, продовжить ренесанс відносин України та країн Африки, а також стане нашим практичним внеском в зміцнення стійкості країн Африканського континенту.

Читайте також: Боротьба за Африку: як Україна планує посилювати відносини з країнами цього континенту? — пояснює дипломат

У МЗС уточнили, що у межах курсу "Безпека та дипломатія у воєнний час. Український досвід" понад 200 дипломатів із таких країн, як Нігерія, Кенія, Ефіопія, Сомалі, Кот-д'Івуар, ПАР, Ботсвана, Мозамбік та Сенегал, матимуть "унікальну можливість перейняти досвід українських дипломатів-практиків, провідних науковців-міжнародників та експертів аналітичних центрів".

"Лекційний курс зосереджений на висвітленні таких питань, як досвід України у протидії агресії, вплив війни проти України на архітектуру міжнародної безпеки, Формула миру Президента Володимира Зеленського, продовольча та енергетична безпека, регіональні та глобальні виклики", — додали у відомстві.

Крім того, навчання передбачає ознайомлення африканських слухачів з особливостями зовнішньої політики України у воєнний час, відносин України та Африки, українського досвіду в протидії російським фейкам та дезінформації.

Читайте також: Кулеба: Підтримка деякими країнами Африки Резолюції Генасамблеї ООН — це успіх української дипломатії
На початок