Площу під зернові зменшать, а під технічні культури збільшать: як триває підготовка посівної кампанії на Вінниччині

Площу під зернові зменшать, а під технічні культури збільшать: як триває підготовка посівної кампанії на Вінниччині

На Вінниччині під час весняної кампанії 2023 структура посівних площ зміниться. Аграрії засіють менше зернових, а площі під технічні культури збільшать. Як триває підготовка до посівної кампанії — Українському радіо Вінниця розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Сидоров.

У цьому році аграрії планують засіяти понад мільйон 600 тисяч гектарів землі. Площа під зерновими культурами зменшиться (з 49,7% до 43,7%), а під технічними (овочі, картопля та кормові культури) збільшиться (з 35,1% до 40,7%).

"На це впливає конʼюктура ринку і погодні кліматичні умови. Наприклад, в минулому році південні регіони країни зазнали засухи, це вплинуло на урожайність кукурудзи. То в поточному році кукурудзи буде висіяно значно менше. Це, що стосується півдня нашої області.

Зернові групи за нашими прогнозами будуть висіяні менше, зате більше висіємо технічні культури. Також площі під ріпаком, соєю плануємо збільшити і під буряком цукровим, під овочами і під картоплю", — каже Олег Сидоров.

Площа під висадку овочів збільшиться суттєво через те, розповідає Сидоров, що південні регіони країни у звʼязку з війною не висаджуватимуть у значній кількості городину. І Вінниччина має забезпечити овочами як себе, так й інші області.

Зміни в структурі посівних площ в цілому не вплинуть на внутрішньо-продовольчу безпеку регіону.

"Будемо і з хлібом, і з овочами, і технічні культури (ріпак, соя, соняшник) будуть висаджені в повному обʼєму. Те, що стосується цукрового буряка, то площі збільшаться. Але є такий факт, що підприємства, які займаються безпосередньо буряком, то частина перебуває на кордоні з Хмельницькою областю. У минулому році вони висадили в нашій області менше цукрового буряка, ніж у Хмельницькій, бо обробляють і землі нашої області. То в цьому році сівозміна піде навпаки: у нашій області висадять більше цукрового буряка. Це мова про агрохолдинги, які мають землі в обох областях", — каже Сидоров.

За його словами, дефіциту з добривами в області немає. Загальна потреба в них на весняно-літній період — понад 80 тисяч тонн. Наразі аграрії забезпечені на 35%. На ринку добрива є як українського, так й іноземного виробництва.

Також на складах Вінниччини є необхідна кількість палива. На 2023 рік загальна потреба — 43-44 тисячі тонн.

Активно фінансує аграріїв і банківська сфера, каже Сидоров.

"Банківські програми більш лояльно ставляться до збору й обробки певних пакетів документів. Кредити за програмою 5, 7, 9 % — працюють. У держбюджеті передбачені кошти на надання грантів сільгоспвиробникам на закладання молодих садів і модульних теплиць".

Загалом для успішного проведення посівної кампанії, каже Олег Сидоров, потрібно 10 млрд гривень.

Читайте також

  • Майже вдвічі менше звернень надійшло до Вінницького центру зайнятості порівняно з минулим роком
  • На Вінниччині майже на 19% зменшилося споживання газу
На початок