Військові Ірану беруть безпосередню участь в ударах РФ по Україні — ISW

Військові Ірану беруть безпосередню участь в ударах РФ по Україні — ISW

Військові Ірану беруть безпосередню участь в ударах РФ по Україні — ISW
. Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Росія продовжує використовувати свої відносини із Тегераном для отримання військової підтримки в Україні. Іранський персонал безпосередньо допомагає атакувати об'єкти цивільної інфраструктури в Україні. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Аналітики зазначили, що 10 лютого Головне управління військової розвідки України перехопило аудіозапис, про те, як два оператори безпілотників Shahed координували цілі, як стверджує ГУР, "курдським діалектом із вкрапленням слів фарсі".

"ISW не може ідентифікувати діалект у аудіоперехопленні. з високою достовірністю, але той факт, що особи в аудіозаписі є операторами Shahed, вказує на те, що вони можуть бути операторами з Іранського Курдистану, які, ймовірно, пов’язані з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР)", — йдеться у звіті.

Аналітики припускають, що співробітники КВІР, ймовірно, підтримують використання Росією безпілотників, виступаючи як оператори та інструктори.

Аналітики нагадали, що Іран контрабандою переправив до Росії щонайменше 18 безпілотників далекого радіусу дії, використовуючи човни та іранські державні літаки.

За даними The Guardian, ці постачання включають 12 безпілотників "Шахед"-121 і 129, які мають можливості завдання ударів по землі і призначені для доставлення боєзаряду до цілі і повернення на базу, на відміну від "Шахеда"-131 і 136.

В ISW зазначили, що пов'язані з КВІР вантажні літаки Іл-76 регулярно літають до Росії, і припускають, що Тегеран постійно надає Москві різні матеріали.

"Ці дані свідчать про те, що Росія продовжує покладатися на Іран щодо військової та технологічної підтримки в Україні і що частина іранського персоналу, ймовірно, перебуває в Україні, безпосередньо підтримуючи російські атаки на громадянську інфраструктуру", — вважають аналітики.

Читайте також

Дев'ятий "Рамштайн", Резніков анонсував нові призначення в Міноборони. 356 день війни. Онлайн

На початок