Хмельницький центр СНІДу недофінансований на 3,5 мільйона гривень

Хмельницький центр СНІДу недофінансований на 3,5 мільйона гривень

Хмельницький центр СНІДу недофінансований на 3,5 мільйона гривень

Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом недоотримав від національної служби здоров’я України три з половиною мільйона гривень. У зв’язку з цим потрібно змінювати схеми лікування і підбирати інші, дешевші ліки. Про це Суспільному розповів директор центру Олександр Касяндрук.

Цьогоріч Національна служба здоров’я України скоротила фінансування центру на три з половиною мільйона гривень, відмінивши деякі пакети медичної допомоги, зокрема безкоштовне лікування супутніх хвороб. Два мільйони гривень компенсувала обласна рада, розповідає Олександр Касяндрук.

«В першу чергу - це збереження безкоштовного тестування населення на ВІЛ і обстеження пацієнтів, які знаходяться на диспансерному обліку, там є серія спеціальних обстежень дорого вартісних в тому числі, які контролюють якість лікування, вони всі безкоштовні. Щодо інших заходів, то, на жаль, коштів нам не вистачає. Мова йде в першу чергу за дорого вартісні обстеження, які необхідні – це КТ, МРТ», - каже директор.

Олександр Касяндрук додає, що в лікарні є лише найнеобхідніші лікарські засоби.

В лікарні є лише найнеобхідніші лікарські засоби, фото: Суспільне

В лікарні є лише найнеобхідніші лікарські засоби, фото: Суспільне

«В першу чергу - це розчини, все, що пов’язано з невідкладною допомогою, засоби для лікування прямих опортуністичних хвороб, які пов’язані напряму з ВІЛ. Ці засоби в нас є. Щодо лікування супутніх хвороб або ліків більш якісних, для лікування цих хвороб, на жаль, їх немає», - каже Олександр Касяндрук.

Напружена ситуація із препаратами для антиретровірусної терапії, яку всі ВІЛ-інфіковані пацієнти отримують пожиттєву і безкоштовно, - каже Олександр Касяндрук. Пояснює, що у зв’язку із недостатнім фінансуванням, потрібно змінювати схеми лікування і підбирати інші, дешевші, ліки. Нині на обліку в обласному центрі перебуває дві тисячі 200 осіб, з яких 1700 отримують антиретровірусну терапію, серед них 48 дітей.

У зв’язку із недостатнім фінансуванням потрібно змінювати схеми лікування і підбирати інші, дешевші, ліки. Фото: Суспільне

У зв’язку із недостатнім фінансуванням потрібно змінювати схеми лікування і підбирати інші, дешевші, ліки

За роз’ясненням щодо причини зменшенням фінансування центру СНІД кореспонденти Суспільного звернулися з інформаційним запитом до Національної служби здоров’я України.

У відповідь йдеться про те, що Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД підписав договір з НСЗУ на суму 4 мільйони 474 тисячі гривень на 9 місяців 2020 року.

«За програмою медичних гарантій центр надаватиме пацієнтам 4 групи послуг - амбулаторну допомогу, діагностику та супровід осіб з ВІЛ, стаціонарну допомогу без проведення хірургічних операцій та стаціонарну паліативну допомогу. Маючи статус комунального некомерційного підприємства, центр є повноцінним суб’єктом господарювання і має повноваження самостійно вирішувати куди спрямовувати гроші - на зарплати, ремонт чи обладнання. Сума договору розраховується відповідно до потужностей закладу і кількості пацієнтів, які отримували послуги у попередні роки. Тарифи єдині для усіх», - йдеться у відповіді НСЗУ.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди