У Чернівцях планують замінити двох членів виконкому: новими можуть стати заступники міського голови

У Чернівцях планують замінити двох членів виконкому: новими можуть стати заступники міського голови

У Чернівцях планують замінити двох членів виконкому: новими можуть стати заступники міського голови
Чернівецька міська рада. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях планують виключити зі складу виконкому Оксану Драчковську та Віталія Ткачука. Їх можуть замінити заступники міського голови Василь Зазуляк та Ігор Крохмаль.

Про це йдеться в проєкті рішення, оприлюдненому на сайті міської ради.

У тексті йдеться, що Драчковська і Ткачук подали заяви. Оксана Драчковська у коментарі Суспільному розповіла, що подала заяву про припинення повноважень членкині виконкому через те, що з березня 2022 року разом з сином перебуває у Польщі.

"Я не можу фізично виконувати функції члена виконкому. Безглуздо бути у виконкомі, якщо ти не відвідуєш засідання", — каже Драчковська.

У Чернівцях планують замінити двох членів виконкому заступниками міського голови
Фото: Facebook / Оксана Драчковська

За її словами, це друга заява про припинення повноважень. Першу вона написала через те, що будівля міської ради не є доступною для людей на кріслах колісних.

"То був мій протест, через те що в міськраді досі нема ліфта. Попри те, що коли ми йшли на вибори, то всіляко декларували забезпечення доступності для людей з інвалідністю. Втім ця доступність досі не забезпечена", — розповіла Драчковська.

Ще один член виконкому, який подав заяву, — депутат облради від партії "За майбутнє" Віталій Ткачук. Замінити Драчковську і Ткачука можуть заступники міського голови з питань виконавчих органів влади Василь Зазуляк та Ігор Крохмаль.

Політолог Ігор Баб'юк у коментарі Суспільному розповів, що депутатські фракції мають право замінити членів виконкому, яких вони висунули. Зокрема, Драчковську висувала "Єдина альтернатива". Втім заміну Ткачука і Драчковської на заступників Клічука політолог називає "ангажованою".

"До виконкому зазвичай пропонують людей, які принаймні ззовні вважаються незалежними від міської ради. Ідея в тому, що виконком має критично дивитися на документи, які надходять на розгляд", — розповів Баб'юк.

Наразі до складу виконкому вже входять двоє заступників міського голови — Юрій Лесюк та Євгеній Маховіков. Загалом виконком складається з 15 членів, йдеться на сайті міськради.

Що відомо

  • Виконавчий комітет — це виконавчий орган міської ради, який утворюється міськрадою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради виконком здійснює свої повноваження до формування нового складу.
  • Оксана Драчковська – громадська діячка та письменниця. У 2020 році балотувалася в депутати міськради від "Єдиної альтернативи", втім не була обрана. У грудні 2020 року стала членкинею виконкому.
  • Віталій Ткачук – депутат обласної ради від партії "За майбутнє". Раніше був депутатом облради фракції "Батьківщина", втім згодом його виключили з неї через підтримку кандидата від "Партії регіонів" Василя Ватаманюка на посаду голови облради.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок