Хмельницький: які наслідки ракетного удару усунуть за рахунок бюджету

Хмельницький: які наслідки ракетного удару усунуть за рахунок бюджету

Хмельницький: які наслідки ракетного удару усунуть за рахунок бюджету
Суспільне Хмельницький

В обласному центрі продовжують ліквідовувати наслідки ракетного обстрілу, який стався 10 лютого. Зокрема, ремонтують вікна, що винесло вибуховою хвилею. Хто і як це робить, дізнавалася команда Суспільного.

"Вікна позаду повибивало, наскрізь скло повилітало, збоку. Двері вхідні вирвало і вибило. На даху он вагонка ще висить. Це вже не вперше, а четвертий раз уже", - так хмельничанка Тетяна Гура розповідає про руйнування, що зазнав її будинок внаслідок масованого ракетного удару 10 лютого. Наслідки обстрілу, розповіла, ліквідовують самотужки. Утеплюють вікна пінопластом і закривають плівкою.

"Будемо чекати перемоги, а тоді вже будемо замінювати вікна, бо їх треба міняти всі. Пластик повиривало, порозривало замки", - каже жінка.

В одному з навчальних закладів міста демонтують пошкоджений вибуховою хвилею склопакет. Майстер навчального закладу Олександр Холодюк розповідає: "Ми рами тут демонтували. Далі будемо проводити демонтаж, виріжемо відповідного розміру скло. Будемо монтувати, щоб усе було ціле".

Інший склопакет тут закрили плівкою. Загалом, внаслідок ворожого обстрілу в цьому навчальному закладі зіпсовано 17 вікон. Більшість із них – старого зразка з дерев’яними рамами, розповів керівник закладу Василь Селізар: "Де змогли - усунули це все швидко і плівкою закрили. Де могли - закрили склом, у нас воно є станом на сьогоднішній день. За кошти міської влади нам замінили вікна раніше, і ми використовуємо скло з попередніх вікон".

У майбутньому, за словами Василя Селізара, в навчальному закладі планують повністю оновити вікна: "Нам сказали, що будуть виділені кошти, то ж повністю замінимо ці старі рами на нові, пластикові. Зараз ми склали акт пошкодження, надаємо відповідні дані, цінову пропозицію".

Аби отримати компенсацію за пошкоджене майно внаслідок ворожого обстрілу, спершу необхідно отримати акт обстеження. Для цього треба написати відповідну заявку на ім’я міського голови, розповів його заступник Василь Новачок: "Спеціальна комісія при міській раді, яку я очолюю, виконує акт обстеження, описує всі пошкодження і дає мешканцю. Потім мешканці можуть реєструватися в застосунку "Дія" і вимагати відшкодування. Саму процедуру відшкодування держава ще не узгодила".

Василь Новачок говорить, що можна отримати допомогу від міста в разі пошкодження житла.

"Якщо, до прикладу, люди отримали пошкодження, які ми можемо відновити силами комунальних підприємств - замінити скло в дерев’яних рамах, зробити відновлення десь покрівлі шиферної, тоді з матеріального резерву Хмельницької міської ради видаються матеріали і силами комунальних підприємств робиться ремонт", - пояснює чиновник.

Збитки, отримані внаслідок ворожого ракетного обстрілу в Хмельницькому 10 лютого, за словами Василя Новачка, ще підраховують.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • Як хмельничани ліквідовують наслідки ракетного обстрілу громади й що жителі Шепетівки кажуть про ранкові вибухи
  • Вибиті вікна та перебої зі світлом: як і коли усуватимуть наслідки ракетного удару в Хмельницькому
На початок