Прагнули зберегти з 90-х: у Черкасах будинок 1904 року взяли під охорону

Прагнули зберегти з 90-х: у Черкасах будинок 1904 року взяли під охорону

Прагнули зберегти з 90-х: у Черкасах будинок 1904 року взяли під охорону
Суспільне Черкаси

У Черкасах житловий будинок кінця ХІХ – початку XX століття взяли під охорону. Про це повідомила Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

Йдеться про житловий будинок по вулиці Гоголя, 211, одна з частин якого майже зруйнована. У коментарі Суспільному історик Сергій Ганницький пояснив, що споруда — важливий елемент фонової забудови, що може багато переповісти про історію міста:

"Будівля по вулиці Гоголя, 211 датується зведенням у кінці ХІХ — початку XX століття — це важливий елемент фонової забудови. Він може багато переповісти про історію міста — традиції будівництва, особливості декорування. Разом із наступними будинками (Гоголя 209, 207) відтворює обличчя міста того часу, зберігає його атмосферу".

пам'ятка
Суспільне Черкаси

З його слів, громада міста домагається збереження даної пам'ятки з 90-х років:

"Боротьба за збереження подібних об'єктів триває ще з 1990-х років. Частина з них — залишилась винятково на світлинах черкащан. Ми з колегою археологинею, музейницею Тамарою Кургіною-Коваленко протягом кількох останніх років проводили роботу зі збереження їх від руйнування".

Сергій Ганницький пояснив, історичне значення будинку:

"Будинок зведений із цегли місцевого виробництва підприємця Федора Лисака. Його цегельня – одна з найбільших у Черкасах, існувала з 1891 року. Власники другої цілої половини будівлі говорили, що споруда — 1904 року. З цим можна погодитись. Окрім того, на місці зруйнованої частини (березень 2021 року) ми з Тамарою Сергіївною знайшли стару цегляну піч, так звану, «голландку». Вона викладена з кахлів місцевого виробництва підприємця Вейцьковського".

пам'ятка
Суспільне Черкаси

Як прокоментувала речниця прокуратури області Богдана Кулик, реагуючи на схвильованість громади Черкас щодо можливого руйнування та знищення одним із забудовників міста щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" двох співвласників цього об’єкта культурної спадщини, зобов'язали укласти охоронний договір як на об’єкт культурної спадщини.

Також співвласників зобов'язали підтримувати будинок у належному стані.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок