"Мама купила трактор": представники Хорватії на "Євробаченні-2023" співатимуть про війну й "маленького психопата"

"Мама купила трактор": представники Хорватії на "Євробаченні-2023" співатимуть про війну й "маленького психопата"

"Мама купила трактор": представники Хорватії на "Євробаченні-2023" співатимуть про війну й "маленького психопата"
Фото: @Let3Mrle/Twitter

11 лютого Хорватія визначилася зі своїм учасником "Євробачення-2023". До Ліверпуля у травні вирушить гурт Let 3 з піснею "Mama ŠČ!", в тексті якої є згадки про війну та "маленького психопата", а під час виступу на сцену виносять ракети. Про це повідомляють хорватські ЗМІ.

Гурт Let 3 виступає на сцені з 1987 року, на чолі з фронтменами Даміром "Mrle" Мартиновичем та Зораном "Prlja" Продановичем він відомий своїм провокаційним стилем та дивовижними живими виступами.

Let 3 посів перше місце з 279 балами за результатами голосування журі та хорватської публіки.

Самі учасники у одному з інтервʼю зазначали, що їхня пісня антивоєнна та присвячена багатьом людям.

"Пісня антивоєнна, вона була створена минулого літа, коли я працював над виставою в Спліті. Настав той воєнний момент, що ми повинні зробити військову оперу, і "Mama ŠČ" є однією з пісень з неї", — сказав Mrle.

Музиканти також розповіли, що хотіли виступати в уніформі, але оскільки це всупереч правилам "Євробачення", вони з'являться в стилізованій формі.

"Мама купила трактор, мама цілувала придурка… цього маленького психопата, мерзенного маленького психопата, крокодила-психопата, мамо, я йду на війну", — йдеться у тексті пісні.

Лейтмотивом треку є "трактор-армагедон".

Фанати "Євробачення" вже встигли інтерпретувати її як ймовірну критику президента Росії Володимира Путіна та його вторгнення до України.

"Хорватія відправляє на "Євробачення" рожевого Сталіна та ракету з Леніним (серед інших). Пісня багато в чому метафорична, але суть полягає в тому, що вони співають про Путіна як психопата", — пишуть користувачі у Twitter.

Учасники гурту виступали на сцені в барвистих костюмах, які одночасно нагадували офіцерські мундири, а під час виступу один з них виніс на сцену муляжі ракет.

67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль. Гранд-фінал відбудеться на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня 2023 року. Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі "Євробачення-2023".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок