Степанов розповів, чим займатимуться у МОЗ його нові заступники

Степанов розповів, чим займатимуться у МОЗ його нові заступники

Степанов розповів, чим займатимуться у МОЗ його нові заступники

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів про обов'язки трьох своїх заступників, яких уряд призначив 3 червня.

За його словами, першим заступником стала Ірина Садов'як, яка до цього очолювала лікарню Охматдит.

"Вона має великий досвід керівних посад у системі охорони здоров'я, керувала достатньо успішно районною лікарнею та Охматдитом. Ірина Дмитрівна буде відповідати за стратегічний напрямок розвитку системи охорони здоров'я, за стандарти надання медичної допомоги", — розповів Степанов.

Міністр зазначив, що також його заступником призначили Ярослава Кучера.

"Він відповідатиме за цифровізацію, за цифрову трансформацію. Тому що всі ми хочемо бути у тренді й це дійсно цифрові технології, які повинні бути в медицині. Ми всі хочемо мати свій особистий кабінет, електронні рецепти, електронний лікарняний. Усе те, що вже використовує світ", — пояснив Степанов.

Він додав, що у МОЗ є чітке розуміння, в які терміни це буде зроблено і як українці будуть користуватися новими технологіями.

Третім заступником з питань європейської інтеграції був призначений Ігор Іващенко.

"Я вважаю, що це дуже добре, бо все наше спілкування з міжнародними партнерами, перейняття досвіду, який є у європейських країнах та адаптація всього цього до реалій України — це дуже важливо", — пояснив очільник МОЗ.

"Команда Міністерства охорони здоров'я на рівні заступників на сьогодні повністю сформована. Зараз ми йдемо далі у формуванні команди на рівні директорів департаментів, директоратів та решти фахівців", — підкреслив Степанов.

Під час брифінгу у міністра також запитали щодо довготривалості проведення тестів на виявлення коронавірусу, оскільки деяким пацієнтам, наприклад, з онкозахворюваннями, не можуть розпочати хіміотерапію, поки не отримають результатів тестів на COVID-19, а їх доводиться чекати тиждень і більше, а не обіцяну добу.

За його словами, така ситуація відбувається переважно у великих містах через велику кількість зразків.

"На початку квітня ми робили 700-800 тестів на добу, сьогодні ми говоримо про кількість не менше 10 тисяч тестів на добу", — сказав Степанов.

Він поскаржився на погане забезпечення лабораторних центрів і додав, що МОЗ робив усе "по ходу" розвитку пандемії, зокрема і навчання персоналу, та зазначив, що відомство розширює "можливості" ПЛР-тестувань, які у майбутньому вплинуть на терміни досліджень.

Також глава МОЗ розповів, що з 15 червня відновлюється міжнародне авіасполучення, тож нині відомство готує перелік правил, яких треба буде дотримуватися пасажирам під час перельотів. Зокрема, буде враховано вимоги інших країн.

Читайте також: Поспіх, скарги на непрозорість і заяви про зрив відбору. Як проходить конкурс на голову НСЗУ

Що відомо

  • 3 червня Кабмін призначив трьох нових заступників міністра охорони здоров'я.
На початок