20-річна рапіристка здобула першу в історії України медаль у жіночій рапірі на Гран-прі з фехтування

. Фото: Національна федерація фехтування України/Facebook

Аліна Полозюк стала третьою на Гран-прі у Турині.

В італійському Турині відбувся Гран-прі FIE Trofeo Inalpi. У неділю, 12 лютого, представники фехтування на рапірах розіграли медалі.

У основній сітці змагань Україна була представлена чотирьома спортсменами. Однак після першого раунду свій шлях у Гран-прі продовжила лише 20-річна рапіристка Аліна Полозюк.

У листопаді 2022 року Полозюк вперше в кар'єрі стала чемпіонкою України з фехтування на рапірі. Однак на міжнародних турнірах рівня гран-прі та Кубку світу успіхів не мала - до етапу в Турині, на якому переписала історію України, ставши його призеркою.

Що сталося?

Полозюк потрапила до основної сітки Гран-прі у Турині завдяки чотирьом перемогам у шести матчах на груповому етапі. Після цього рапіристка виграла свій поєдинок у попередньому раунді, а згодом - вибила з турніру одразу кількох іменитих суперниць:

• Шлях у основній сітці Полозюк розпочала із матчу проти німкені Анни Зауер - дев'ятого номера у світовому рейтингу FIE та бронзової медалістки на останньому чемпіонаті Європи в команді - перемога з рахунком 15:8.
  • У матчі за вихід до вісімки найкращих на Гран-прі у Турині Полозюк перемогла Полін Ранв'є - віцечемпіонку світу 2019 року в особистій першості та срібну медалістку Токіо-2020 в командній - 15:4.
  • А у чвертьфіналі Полозюк перемогла чемпіонку Олімпіади у Токіо - американку Лі Кіфер! Американська рапірістка, яка посідає перше місце у світовому рейтингу, поступилася українці з рахунком 11:15.

Саме після перемоги над Кіфер Полозюк гарантувала мінімум "бронзу" на гран-прі. Однак могла навіть вийти до фіналу - для цього українці потрібно було перемогти чинну чемпіонку світу Ізаорі Тібюс.

Матч проти Тібюс закінчився для Полозюк поразкою - 6:15. Тобто, українська рапірістка закінчила змагання з бронзовою медаллю.

Медаль Полозюк стала історичною не лише для неї, але й для України загалом. У федерації фехтування України відзначили, що 20-річна спортсменка стала першою українською рапірісткою в історії з медаллю у цьому виді зброї на рівні гран-прі або Кубка світу.

Чемпіонкою Гран-прі в Турині у підсумку стала Тібюс, перемігши у фіналі бронзову медалістку Токіо-20202 - Еріку Чіпрессу.