Не приєднувати район до Берегівського: мешканці Виноградівщини зібрали підписи до Кабміну

Не приєднувати район до Берегівського: мешканці Виноградівщини зібрали підписи до Кабміну

Не приєднувати район до Берегівського: мешканці Виноградівщини зібрали підписи до Кабміну

Жителі Виноградівського району сьогодні підготували документ в якому висловлюють незгоду приєднувати район до Берегівського. Зранку вони зібралися біля Закарпатської ОДА.

За словами учасника зібрання Івана Костака, люди виступають за створення Виноградівського району в рамках адміністративно-територіальної реформи. Якщо це не можливо, то погоджуються на об’єднання з Берегівщиною, але район має називатися Виноградівським.

Учасник акції Степан Вірстюк сказав, що люди прийшли до облдержадміністрації, щоб відстояти інтерес Виноградівщини:

«Ми маємо хорошу лікарню, хороші адмінспоруди, зроблені ремонти. Наша лікарня надає 16 видів послуг, а у них – 6».

Степан Вірстюк – житель села Черна, розповів, що разом із іншими селянами вирішили направити звернення до Закарпатської ОДА та Кабінету Міністрів України. Під документом зібрали підписи.

Інший учасник акції, Михайло Добош, пояснив, чому вважає недоцільним адміністративний центр у Берегові:

«Мені до міста з села Черна, або з Затисянщини – Королівської ОТГ, до Берегова треба буде йти 40-50 кілометрів в одну сторону. У нас Королівська ОТГ буде налічувати 36 тисяч населення. Нам треба буде йти набагато дальше, ніж у Виноградово. Тому доцільності ніякої немає у адміністративному центрі».

Ще один учасник акції, Іван Костак розповів про своє бачення можливості об’єднання Виноградівського та Берегівського районів.

«Ми готові до об’єднання з Берегівським районом, але район має називатися Винорадівський»

За словами Івана Костака, для участі в акції до обласної адміністрації приїхали близько 200 людей. Речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан кількості людей не назвала.

Із представниками Виноградівського району зустрівся перший заступник голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко.

«Рішення про райони не лежить в компетенції ОДА. Це – компетенція Кабміну і затверджується Верховною Радою України. Ми подали 5 пропозицій на Кабмін, де більш-менш врегульовані всі питання, але їх є 5. У нас є, наприклад, 4 звернення від чотирьох районних рад про те, що вони хочуть бути Виноградівська – Виноградівським районом, Рахів – Рахівським районом, Берегово – Берегівським районом. Про яку реформу йде мова, якщо кожен буде відстоювати такі інтереси?».

Експерт з децентралізації Олег Лукша пояснив, що така ситуація з районами свого часу відбувалася в усіх країнах. В цьому немає нічого дивного, це право і навіть обов’язок влади визначити свій адміністративно-територіальний устрій, як вона його бачить.

«Якщо влада порахувала, що має бути Берегівський район – значить у неї на те є купа причин. Інша річ – що треба проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу, пояснювати людям, чому так, або інакше відбувається це».

За словами Олега Лукші, закон, який дозволяє уряду без погодження з місцевим самоврядуванням визначати центри районів діє з 14 травня.

Нагадуємо, в рамках адміністративно-територіальної реформи на Закарпатті замість 13 районів мають утворитися 5: Берегівський, Мукачівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський. Це передбачає проєкт рішення Кабінету Міністрів.

На початок