Критична відмітка - 12,5 метрів глибини. Чи загрожує зниження води у Каховському водосховищі безпеці ЗАЕС

Критична відмітка - 12,5 метрів глибини. Чи загрожує зниження води у Каховському водосховищі безпеці ЗАЕС

Критична відмітка - 12,5 метрів глибини. Чи загрожує зниження води у Каховському водосховищі безпеці ЗАЕС
Фото: Gettyimages

Рівень води в Каховському водосховищі постійно знижується. Чи позначається така ситуація на стані і роботі реакторів найбільшої в Європі Запорізької атомної станції, прокоментувала незалежна експертка з ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна.

Критична відмітка - 12,5 метрів. Чи загрожує зниження води у Каховському водосховищі безпеці ЗАЕС
Ольга Кошарна. Фото: mind.ua

За її словами, вода для безпечної роботи атомної станції має велике значення, оскільки вона використовується для охолодження реакторів, басейнів витримки, насосів та інших систем.

"У разі зниження рівня в Каховському водосховищі до критичної відмітки 12,5 метрів глибини, порушиться постачання води з Каховського водосховища до бризкальних басейнів, які знаходяться поруч із ЗАЕС, в яких є запаси води, що подаються насосами для охолодження реакторів. Навіть якщо реактор не виробляє електроенергію, його потрібно охолоджувати. Температура першого контуру в стані холодної зупинки – це 70 градусів. Коли реактор працює, то 260. Потрібне підживлення свіжою холодною водою. Так само і басейни витримки, де знаходиться відпрацьоване паливо. Їм теж потрібне прокачування для охолодження".

За оцінкою спеціалістів, каже Ольга Кошарна, влітку, якщо блоки знаходяться в простої без додавання води, безпечна робота може підтримуватися впродовж двох місяців. Далі починає розігріватися паливо в реакторі, і це може призвести до розплавлення ядерного палива, і як наслідок — до радіаційних викидів.

Як раніше повідомляло Суспільне, у зв’язку з неконтрольованим скидом води, який спричинили російські окупанти на Каховській ГЕС, Дніпро та Каховське водосховище стабільно міліють. Згідно зі спостереженнями експертів “Укргідроенерго”, великий обсяг води, що скидається через Каховську ГЕС, пов'язаний не з її пошкодженням, а з умисними діями російських окупантів, який відкрив шлюзи станції, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок