Виписка пацієнтів та скорочення персоналу: наслідки реформування обласної психіатричної лікарні

Виписка пацієнтів та скорочення персоналу: наслідки реформування обласної психіатричної лікарні

Виписка пацієнтів та скорочення персоналу: наслідки реформування обласної психіатричної лікарні Суспільне Херсон

В Херсонському обласному закладі з надання психіатричної допомоги з початку року скоротили кількість пацієнтів з 840 до 540. За цей час скоротили і більше 120 людей персоналу. Така ситуація у закладі, -говорить директор Павло Паламарчук - через медичну реформу, яка триває в країні.

Херсонець Віктор Тоцький розповідає свою історію. Місяць тому його зведеного брата виписали з психіатричної лікарні.

"За місцем реєстрації його залишили, тому що згодом на районі його зустріла мама. Для нас це було несподіванкою. Діагноз нашого родича: шизофренія. Він більше 12 років знаходиться в Степанівській психіатричній лікарні, до цього його періодично ловили правоохоронні органи і на рік-два закривали за хуліганства".

Купа документів, лікарі та бюрократичні процедури. Віктор каже - на все це витратив місяць:

"Ми вже зібрали практично повний пакет документів, подали його в департамент соціального захисту населення Корабельної райради і він повинен потрапити до департаменту соцзахисту на Потьомкінській 13. І через тиждень нам повідомлять, які ми там в черзі на будинок -інтернат".

Така історія, за словами чоловіка, непоодинока. Змушений був забрати сестру з психіатричної лікарні і його друг.

"Через три дні, як привезли до нас нашого родича, мій друг забрав свою сестру Олю, бо боявся, що її так само можуть викинути. Йому казали перед цим: "забирай". І вона практично місяць жила із ним, це було важко, але 29 він її поховав, бо вона викинулась із вікна", - розказує Віктор Тоцький.

Директор обласного закладу з надання психіатричної допомоги Павло Паламарчук підтверджує, що з початку року вони змушені були виписати із закладу майже 200 пацієнтів. Все через скорочення фінансування та медичну реформу:

"Коли пацієнт виписується по місцю проживання, районному психіатру відправляють епікриз і він в курсі. Якщо пацієнт звертається, він отримує кваліфіковану допомогу. За кордоном існує етапність виписки пацієнтів, тобто пацієнтів виписують в спеціальну амбулаторну службу. У нас цих проміжних ланок немає. Зараз через мізерне фінансування, НСЗУ вирішило питання стаціонарів, які скорочуються масово. А амбулаторна допомога не організована як повинна бути. Що значить головний лікар обласної психіатричної лікарні буде готуватись виписувати людей з лікарні в амбулаторну допомогу, де пусто. Я там що побудую? Ні. Це проблема кабміну, владних стурктур."

Вихід з ситуації є, говорить Павло Паламарчук. На базі закладу можна організувати будинок інтернат для психохроніків:

"Всі ті пацієнти хронічні, з них 100 чоловік мають путівку в пансіонат для психохроніків, але там немає місць, щоб можна було б туди безболісно вивести чоловік 160-170. У нас на території є вільні корпуси, і ми запропонували обласній раді організувати там інтернат для психохроніків. Є комунікації, є харчоблок, є ліжка. Зводьте туди структуру і хай вони там приймають. Так вирішиться питання хворих в лікарні"

Розуміють проблеми з недофінансуванням лікарні і в обласній раді. Заступниця голови обласної ради Оксана Рукавішнікова пояснила: заклад вже додатково профінансували на 6 мільйонів з державного бюджету , і 3,6 млн. - з обласного:

"В подальшому треба вирішувати питання: або брати на утримання новостворений психоневрологічний будинок інтернат, або створювати відділення вже існуючого психоневрологічного будинку на базі відділень психіатричної лікарні. Для цього треба передбачити в бюджеті на наступний рік кошти: там мінімум 20 млн. гривень, а поки треба вишукувати гроші з усіх можливих джерел для підтримки психіатричної лікарні, яка в нових умовах фінансування постраждала більше всіх інших"

Ксенія Сіліна, Володимир Чепинога, Олександр Шепель.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди