"Не побажаю цього найлютішому ворогу". Тірілл Екгофф поставила під сумнів своє повернення в біатлон

"Не побажаю цього найлютішому ворогу". Тірілл Екгофф поставила під сумнів своє повернення в біатлон

"Не побажаю цього найлютішому ворогу". Тірілл Екгофф поставила під сумнів своє повернення в біатлон
AP Photo/Frank Augstein

Норвезька біатлоністка пропустила усі змагання цього сезону і невпевнена щодо відновлення виступів узагалі.

32-річна Тіріл Екгофф - одна з найсильніших біатлоністок останніх сезонів. У 2021-му році на чемпіонаті світу вона завоювала чотири "золота", а загалом є 10-разовою чемпіонкою світу. На Олімпіаді-2022 у Пекіні норвежка здобула повний комплект медалей.

Однак у сезоні 2022/23 Екгофф не провела жодної гонки. А пропуск чемпіонату світу, який триває в німецькому Обергофі, став для неї першим за 11 років.

Перед стартом сезону 2022/23 Союз біатлоністів Норвегії повідомив, що Тіріл Екгофф вибула зі спорту на невизначений термін. Причиною цього стали важкі наслідки коронавірусної хвороби. Через них норвежка пропустила частину підготовки до сезону

Зрештою, відновитися до головного старту сезону Екгофф не змогла. А стежити за змаганнями по той бік екрану їй давалося дуже складно.

"Моя пауза у спорті була трохи розділена. Спочатку дуже важко дивитися біатлон по телевізору. Це дійсно те, чим я хотіла займатись найбільше. Тепер зрозуміла, що це нормально - сидіти вдома і спостерігати за успіхами товаришів по команді. Це теж надихає", - сказала спортсменка в інтерв'ю NRK.

Попри те, що Екгофф працює над поверненням, її спортивна підготовка наразі не дозволяє виступати на найвищому рівні. Найімовірніше, Тіріл не повернеться в поточному сезоні до змагань.

"Насправді, я в пристойній формі, але не в тій, в якій була б, якби займалася гонками. Швидше за все [в цьому сезоні], цього не станеться", - розповіла Екгофф.

Окрім тренувань Тіріл Екгофф продовжує своє лікування та продовжує боротись з проблемою безсоння.

"Все почалося з Covid-19, потім у мене з'явилося всіх проблем потроху, починаючи від проблем зі сном і закінчуючи іншими захворюваннями. Я отримала хорошу медичну допомогу і добре лікувалася, але з'ясувалося, що не мала сил кататися на лижах. [Проблеми зі сном] це те, з чим не побажаю зіткнутися хоча б раз моєму найлютішому ворогові".

Незважаючи на покращення свого фізичного та ментального стану, Тіріл Екгофф не виключає завершення кар'єри біатлоністки.

"Зараз все йде добре. Але я все ще перебуваю під наглядом лікаря і проходжу курс лікування. Це все ще трохи складно, тому мені доводиться робити все малими кроками. Я не впевнена щодо майбутнього. Зараз все ще перебуваю в роздумах, адже так багато боролась зі своїм здоров'ям. Не знаю, що мені робити, чи зможу я відпрацювати ще один сезон, чи варто завершити кар'єру", - розповіла норвезька біатлоністка.

За словами Тіріл, рішення про завершення кар'єри вона прийме після сезону 2022/23.

Хто така Тіріл Екгофф

  • Тіріл Екгофф – 32-річна норвезька біатлоністка, дворазова олімпійська чемпіонка в міксті, загалом має вісім олімпійських медалей (2014-2022), зокрема чотири особистві, 10-разова чемпіонка світу.
  • На Олімпіаді-2022 норвежка тричі сходила на п'єдестал: "золото" в змашаній естафеті, "срібло" в масстарті та "бронза" в гонці переслідування.
  • Минулого сезону Екгофф сім разів була на подіумі етапів Кубка світу та шість разів здобувала "золото", зокрема тричі – в особистих гонках.
  • Вперше на рівні Кубка світу Тіріл виступила у 2011 році. Через рік після цього біатлоністка вперше у кар'єрі увійшла до залікової зони.
  • Свою першу особисту перемога на старті Кубка світу Тіріл Екгофф здобула 6 грудня 2014 року в спринті в Естерсунді.
На початок