ПВК "Вагнер" припинила вербувати в’язнів через суперництво з Міноборони РФ — британська розвідка

ПВК "Вагнер" припинила вербувати в’язнів через суперництво з Міноборони РФ — британська розвідка

ПВК "Вагнер" припинила вербувати в’язнів через суперництво з Міноборони РФ — британська розвідка
Євген Пригожин на похороні загиблого в Україні бійця ПВК "Вагнер" кладовищі під Санкт-Петербургом 24 грудня 2022 р. . Фото: Associated Press

Керівництво приватної військової компанії "Вагнер" припинило набір добровольців серед ув’язнених через суперництво з Міністерством оборони Росії та інформацію про великі втрати, яка поширилась серед в’язнів.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як нагадують аналітики, 9 лютого 2023 року глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, про припинення схеми вербування в’язнів.

"Дані Федеральної служби виконання покарань Росії вже свідчать про зниження темпів набору ув’язнених із грудня 2022 року. Новини про суворі реалії "Вагнера" в Україні, ймовірно, дійшли до ув’язнених і зменшили кількість добровольців серед ув’язнених", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці припускають, що ключовим фактором припинення схеми, ймовірно, є все більше пряме суперництво між Міністерством оборони Росії та ПВК "Вагнер". При цьому російські Збройні сили, найімовірніше, вже завершили розгортання мобілізованих сил.

"Регулярні російські військові, ймовірно, зараз також розгорнули переважну більшість резервістів, призваних за "частковою мобілізацією", — зазначається в дописі.

Відтак російське керівництво стоїть перед важким вибором: продовжувати виснажувати свої сили, згортати цілі, або провести нову форму мобілізації, вважають у Міноборони королівства.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні в Україні та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Водночас Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що ПВК "Вагнер" продовжить вербувати людей з в'язниць, хоча і в набагато менших обсягах. Раніше аналітики відзначали, що вербування ув'язнених до ПВК "Вагнер" сповільнилося за останні кілька місяців. Це також підтверджується статистикою Федеральної служби виконання покарань РФ. Вона свідчить, що скорочення чисельності російських в'язнів стабілізувалося в період з листопада 2022 року по січень 2023 року.

Читайте також

"Вагнерівці" по другому колу об'їжджають колонії, вербуючи на війну в Україні. Як їх там зустрічають

На початок