Японія виділила Україні 170 мільйонів доларів: на що підуть кошти

Японія виділила Україні 170 мільйонів доларів: на що підуть кошти

Японія виділила Україні 170 мільйонів доларів: на що підуть кошти
Прапор Японії. Фото: Unsplash

Уряд Японії надав 170 мільйонів доларів на відновлення України, повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України. Кошти планують витратити на реалізацію проєктів екстреного відновлення і відбудову критичної інфраструктури.

Виділена допомога передбачатиме надання японськими партнерами товарів та послуг, необхідних для відновлення.

“Це необхідний крок для повернення українців до своїх будинків та підтримки економічного розвитку в регіонах. Дякую нашим японським партнерам за допомогу в реалізації проєктів відновлення”, — сказав віцепрем’єр — міністр з відновлення України Олександр Кубраков

І додав, що після перемоги Україна розраховує перейти до реалізації довгострокових інвестиційних проєктів.

Рішення про підтримку фіналізують після укладення грантової угоди з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA).

Що відомо про допомогу Україні від Японії

12 січня 2023 року уряд Японії виділив 95 мільйонів доларів на відновлення України через Програму розвитку ООН в рамках партнерської угоди.

16 травня 2022 року Японія та Україна підписали угоду про кредит на 100 мільйонів доларів. Кошти спрямують до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків і на підтримку найбільш незахищеного населення України.

У квітні 2022 року Японія виділила 4,5 мільйона доларів для проведення екстреного очищення України від вибухонебезпечних предметів і розчищення завалів.

Читайте також

Японія заборонила експорт товарів до Росії, пов’язаних з посиленням військового потенціалу

Як Японія і Камбоджа навчають українських саперів розміновувати території

На початок