На Рівненщині з допомогою німецького Червоного Хреста відкрили соціальну перукарню. Як це працюватиме

На Рівненщині з допомогою німецького Червоного Хреста відкрили соціальну перукарню. Як це працюватиме

На Рівненщині з допомогою німецького Червоного Хреста відкрили соціальну перукарню. Як це працюватиме
Фото: Суспільне Рівне

У місті Дубно на Рівненщині за грантові гроші відкрили першу в області соціальну перукарню. Фінансувало проєкт німецьке Товариство Червоного Хреста. У перукарні стригтимуть людей, які належать до вразливих категорій. Перша стрижка — безплатна.

Соціальну перукарню у місті Дубно відкрили за допомогою грантової програми "BraVo", яку фінансує німецьке Товариство Червоного Хреста. Загалом на облаштування приміщення витратили майже 150 тисяч гривень.

"Спілкувались з ВПО та іншими вразливими категоріями і зрозуміли, що ця послуга в місті потрібна. І не кожен, на жаль, може її собі дозволити. Впродовж року відмічається стрибок цін і не кожен пенсіонер чи ВПО, який отримує досить невелику допомогу, може собі дозволити послуги салону", — пояснює представниця Червоного Хреста м.Дубно Анастасія Марців-Зич.

Родина Федоровичів у березні 2022 року з дев'ятьма дітьми переїхала у Дубно з села Георгіївка, що в Донецькій області. З собою взяли лише необхідні речі, розповідає батько Валентин Федорович. На безоплатну стрижку він привів двох синів — Матвія та Давида. Суспільному розповів: у місяць на перукарські послуги їхня сім'я витрачає понад тисячу гривень:

"Зараз в перукарні чоловіча стрижка — 150. Ми дуже раді, що така перукарня відкрилася".

Стригтиме відвідувачів переселенка Людмила Гуцуляк, жінка виїхала з села Дружківка, що на Донеччині, у Рівненську область ще на початку повномасштабного вторгнення. Тут познайомилася із волонтерами Червоного Хреста та запропонувала свої перукарські послуги.

"Хочеться якось людям допомогти, бо сама в такому становищі. Це будуть базові стрижки. Це не якісь модельні, а звичайні стрижки: каскад, канадка, каре, підстригти кінчики — дівчатам. А хлопчикам — звичайні стрижки", — каже жінка.

Перший раз стригтимуть безплатно, каже представниця Червоного Хреста.

"Буде безкоштовно для всіх соціальних категорій — ВПО, самотні пенсіонери, 70 і більше років. Також багатодітні сім'ї, де виховується п'ять та більше діток, діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування. При повторному зверненні, ми будемо просити людей благодійний внесок на мінімальному рівні для розвитку саме цього місця — 20 гривень", — пояснює Анастасія Марців-Зич.

Читайте також

  • Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"
  • На Рівненщині виділили мільйон гривень на утилізацію ламп, які обмінюють на Укрпошті
  • Народила 18-ту дитину: як почувається після пологів мама з наймолодшою донькою
  • Рівнерада не виділила 200 млн грн на оборону області. Начальник ОВА зробив заяву

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок