Обстежують людей на виїзді: як на Рівненщині працює флюоромобіль і як скористатись послугою

Обстежують людей на виїзді: як на Рівненщині працює флюоромобіль і як скористатись послугою

Обстежують людей на виїзді: як на Рівненщині працює флюоромобіль і як скористатись послугою
Фото: обласний фтизіопульмонологічний медичний центр

У віддалених районах Рівненщини бригада обласного фтизіопульмонологічного центру обстежує жителів у флюоромобілі. Він повністю забезпечений обладнанням для раннього виявлення легеневих та онкохвороб, патології бронхолегеневої системи, розповів Суспільному директор закладу Федір Аврука та пояснив, за яким принципом працює послуга.

Це перший в Україні флюоромобіль, що дозволяє проводити комплексне обстеження, зазначив Федір Аврука. Медзаклад отримав його наприкінці літа 2022 року.

"Достатньо довгий час ми реєстрували автомобіль, вимірювали шкідливість та інші важливі речі, які дозволили нам його експлуатувати. Далі ми провели спілкування з головами ОТГ, попідписували договори співпраці, зібрали людей з груп ризику, яких потрібно насамперед обстежити. І в кінцевому результаті почали у цьому напрямку працювати", — пояснив він.

Читайте також: Туберкульоз в умовах війни: де на Рівненщині можна пролікуватися та що означає супровід

Станом на 10 лютого бригада персоналу обласного фтизіопульмонологічного центру працює у Рокитнівській громаді Сарненського району.

"Переїзди флюоромобіля — це певні ризики по експлуатації рентгенобладнання, плюс витрати на пальне, тому ми заїжджаємо в одну ОТГ, формуємо графік і по принципу наступного населеного пункту обстежуємо людей", — зазначив Федір Аврука.

Він додав: рентгенологічне обстеження у селі Сновидовичі пройшли 34 місцевих жителі, у селі Остки — 39, а у Блажево — 63.

Виїзне виявлення легеневих та онкохвороб: як на Рівненщині працює перший в Україні флюоромобіль
Фото: обласний фтизіопульмонологічний медичний центр

Особливу увагу фахівці медичного центру приділяють людям з груп ризику, контактним та переселенцям.

"Ми сповіщаємо жителів міст, селищ через голів територіальних громад, старост, центрів первинної медико-санітарної допомоги, фельдшерсько-акушерських пунктів, соціальних працівників. Використовуємо різні інструменти. Потреби та ресурсів в обстеженні усіх підряд — немає, ми більше налаштовані на людей, які мають певний відсоток імовірності виявлення хвороби", — розповів директор закладу.

За словами Федора Авруки, скористатись послугами флюоромобіля може "будь-яка свідома людина", вписавши своє ім'я у списки на обстеження.

"Ми максимально наближаємо допомогу до людей, виїжджаємо до місць проживання, мова ж йде не тільки про туберкульоз, а й про інші захворювання легень. Є швидка і пряма комунікація з інтерпретацією первинних даних, їх оглядають наші рентген-спеціалісти, роблять висновки, які стосуються потреби дообстеження тих чи інших людей. Такий флюоромобіль — дуже корисний", — додав він.

Читайте також

  • На Рівненщині виділили мільйон гривень на утилізацію ламп, які обмінюють на Укрпошті
  • Народила 18-ту дитину: як почувається після пологів мама з наймолодшою донькою
  • Рівнерада не виділила 200 млн грн на оборону області. Начальник ОВА зробив заяву

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок