СБУ та ДБР проводять обшуки на Житомирській митниці

СБУ та ДБР проводять обшуки на Житомирській митниці

Оновлено
СБУ та ДБР проводять обшуки на Житомирській митниці
СБУ та ДБР проводять обшуки на Житомирській митниці. Житомирщина, 1 лютого 2023 року. Фото: СБУ

10 лютого Служба безпеки та Державне бюро розслідувань проводять обшуки на кількох митницях, в числі яких і Житомирська. Повідомлення про це опублікувала у своєму Telegram Служба безпеки України.

У повідомленні, зокрема, сказано, що масштабну спецоперацію проводять у взаємодії з Офісом Генерального прокурора.

У першому варіанті повідомлення СБУ про Житомирську митницю не йшлося, через певний час пресслужба СБУ відредагувала своє повідомлення і додала також Житомирську митницю в список тих, де проводять обшуки.

"Наразі розпочалися обшуки у Центральному апараті Державної митної служби та Волинській, Житомирській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Одеській, Київській, Рівненській і Закарпатській регіональних митницях України. Також встановлено близько 50 суб’єктів господарської діяльності, які допомагали митникам реалізовувати тіньові схеми. Їхню діяльність заблокували. Співробітники правоохоронних органів працюють на окремих ділянках державного кордону України та у пунктах пропуску з метою припинення незаконної діяльності та ліквідації контрабандних схем", – йдеться у повідомленні СБУ.

ОНОВЛЕНО на 16.00

10 лютого п'ятьом головним інспекторам митного посту "Житомир Центральний" Житомирської митниці вручили підозри у справі про махінації при розмитненні вантажівок. Наслідком корупційної схеми, у якій підозрюють житомирських митників, стали збитки на суму щонайменше у три з половиною мільйони гривень.

Що відомо

  • Восени 2020 року київська комерційна компанія ввезла до України 26 спецавтівок із медичним обладнанням. Нерозмитнені "швидкі" відправили на зберігання у режимі "митний склад". У цьому режимі за ввезений товар не платяться податки та збори. Діє такий режим упродовж одного року. Після цього товар треба розмитнити і сплатити всі податки або ж повернути в країну, звідки його привезли. Але восени 2021 року, коли прийшов час платити, компанія домовилася із посадовцями одного з постів Житомирської митниці і зробила фіктивний "реекспорт" – нерозмитнені швидкі просто заїхали до буферної зони одного з міжнародних автомобільних пунктів пропуску на території Житомирщини та повернулися на той же митний склад. При цьому митники оформили це так, ніби на склад заїхала нова партія швидких.
  • Служба безпеки спільно з ДБР з'ясувала, що до корупційної схеми з фіктивного "реекспорту" автомобілів швидкої допомоги, викритої у 2020 році, причетне керівництво Житомирської митниці.
  • У відповіді на запит Суспільного щодо кримінального провадження у справі працівників Житомирської митниці, причетних до корупційної схеми з "реекспортом" швидких на суму 20 мільйонів гривень, Житомирська митниця повідомила, що станом на шосте лютого не отримувала судових рішень про відсторонення підозрюваних митників від займаних ними посад.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок