В Україні вдвічі зросла кількість кібератак. Найчастіше "ддосять" провладні сайти

В Україні вдвічі зросла кількість кібератак. Найчастіше "ддосять" провладні сайти

В Україні вдвічі зросла кількість кібератак. Найчастіше "ддосять" провладні сайти
Associated Press

Із 27 травня до 2 червня система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет зафіксувала на об’єктах моніторингу 10 тисяч 767 кібератак, що на 56% перевищує показники попереднього тижня.

Про це повідомляється на сайті Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

За даними установи, 99% з них були мережевими атаками прикладного рівня. Крім того, було заблоковано 25 DDoS-атак, ціллю переважної частини яких були сайти Офісу президента України.

"Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 2 451 кіберінцидент, що на 27% менше, ніж попереднього тижня.

Загалом система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури протягом тижня зафіксувала 115 тисяч 459 підозрілих подій, що на 7% більше, ніж попереднього тижня.

Що відомо

  • За перший квартал 2020 року Служба безпеки зупинила 103 хакерські атаки на державні установи. Більшість загроз була направлена проти інституцій, що борються з коронавірусом.
  • У Нацполіції заперечують інформацію про витік персональних даних з додатку "Дія", презентованого у лютому 2020 року Мінцифри.
  • Правоохоронці вважають, що під виглядом "зливу" бази даних було використано частину інформації з ресурсу Opendatabot, однак у компанії це заперечують.
  • Раніше Державне бюро розслідувань розпочало розслідування за фактом витоку персональних даних громадян України та розповсюдження їх в анонімному Telegram-каналі. ДБР підозрює, що це могли робити посадовці МВС або Податкової.
  • У 2019 році СБУ нейтралізувала понад 480 кіберінцидентів та кібератак на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури.

На початок