Витік даних: прем'єр вступився за "Дію", ДБР підозрює посадовців

Витік даних: прем'єр вступився за "Дію", ДБР підозрює посадовців

Доповнено
Витік даних: прем'єр вступився за "Дію", ДБР підозрює посадовців

Державне бюро розслідувань розпочало розслідування за фактом витоку персональних даних громадян України та розповсюдження їх в анонімному Telegram-каналі.

Як повідомляє пресцентр ДБР, за попередньою інформацією, до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру МВС України та Державної міграційної служби.

"Досудове розслідування розпочато за фактами перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, що заподіяло істотну шкоду, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України)", — йдеться у повідомленні.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що витоку даних українців з презентованого Міністерством цифрової трансформації додатку "Дія" не було.

Відповідаючи на запитання депутатів у Верховній Раді щодо інформації у ЗМІ про "злив" бази автомобільних номерів з персональними даними громадян України, він сказав: "Те, що ви бачите в інтернеті, дійсно відбувалося. З цього приводу порушена кримінальна справа і це відбувалося більше, ніж пів року тому, коли були старі бази даних".

"Нові реєстри абсолютно захищені. І додаток "Дія", який сьогодні працює і створений Міністерством цифрової трансформації, захищений. Немає жодних проблем і крадіжок інформації", — додав Шмигаль.

Прем'єр наголосив, що готовий надати більше інформації на письмовий запит депутатів.

У свою чергу, в Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що 12 травня поліція відкрила справу за фактом розповсюдження персональної інформації громадян в одному з анонімних Telegram-каналів (ч. 2 ст. 361 ККУ — несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, що призвело до витоку, втрати інформації).

Читайте також: Як захистити свої дані в інтернеті

Повідомлялося, що оперативний супровід розслідування здійснює Департамент кіберполіції Нацполіції України.

"Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно оприлюднених персональних даних є компіляцією з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку "Дія", — розповіли у МВС.

Зазначено, що роботу ресурсу, який протиправно поширював персональні дані громадян, припинено, а кіберполіція намагається не допустити відновлення його роботи.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що у мережі запустили фейк про "Дію" після анонсу про створення сучасного державного дата-центру.

Що відомо

  • Раніше додаток "Дія" звинуватили у "зливі" персональних даних українців.
  • Зокрема, анонімний Telegram-канал, який вже тривалий час торгує персональними даними, повідомив, що його база поповнилася мільйонами водійських посвідчень українців.
  • Мінцифри презентувало додаток "Дія" у лютому 2020 року.

Вибір редакції

На початок