Більша частина втрат під час війни спричинена артилерією — Генштаб

Більша частина втрат під час війни спричинена артилерією — Генштаб

Більша частина втрат під час війни спричинена артилерією — Генштаб
. Боєць зенітно-ракетно-гарматного дивізіону однієї з бригад веде вогонь із зенітно-артилерійської установки ЗУ 23-2 на своїх позиціях у Харківській області, 10 серпня 2022 року, фото: УНІАН

Артилерія залишається найбільш руйнівною зброєю у світі, понад 60% втрат під час війни спричинені застосуванням цього типу озброєння.

Про це під час брифінгу в Military Media Center заявив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ старший лейтенант Андрій Рудик.

"З кожним століттям існування людства артилерія впевнено виборювала статус найбільш руйнівної зброї. Війна, як форма протистояння, перетворилася на війну артилерій", — сказав він.

Для прикладу Рудик зазначив, що за півтора року облоги Сараєва артилерією було повністю знищено 35 тисяч будівель, а північнокорейська артилерія за одну годину стрільби може вбити та поранити 200 тисяч людей.

Читайте також: Майже вся складна електроніка артилерії РФ імпортована з інших країн — Генштаб

Представник Генерального штабу зауважив, що всупереч численним прогнозам щодо домінування повітряної складової у конфліктах майбутнього, артилерія продовжує залишатися якщо не вирішальним, то основним фактором у веденні бойових дій.

"На превеликий жаль, Україна та українське суспільство переконалися в цьому на власному гіркому досвіді... одна справа — якби ракетні війська та артилерія застосовувалися суто на полі бою. — Тоді світ не знав би жахливих руйнувань, страждань, горя та сліз скаліченого цивільного населення", — додав Рудик.

Читайте також

Зеленський зустрівся у Парижі з Макроном та Шольцом, Португалія передасть Україні "Леопарди". 351 день війни. Онлайн

Авіація Сил оборони завдала 24 удари по окупантах — Генштаб ЗСУ

Російські війська розпочали велику наступальну операцію на Луганщині — ISW

Другий день поспіль РФ втрачає 910 військових за добу — Генштаб ЗСУ

На початок